Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą zawalidrogi na polskich ulicach. Są w dużej przewadze do drugiej skrajnej grupy czyli #!$%@? i w moim odczuciu są bardziej uciążliwi:

- przy wyprzedzaniu TIRa na autostradzie nie rozwijają prędkości większej niż 100km/h bo szkoda im paliwa. Jednocześnie denerwują się gdy ciężarówka wyprzedza ciężarówkę,
- na autostradzie wleką się lewym pasem, mimo że prawy jest wolny,
- na autostradzie gdy mają do wyboru 3 pasy to najczęściej jadą środkowym, nawet gdy są z prawej wyprzedzani przez tiry, a z lewej przez osobówki,
- na pasach rozbiegowych uprawiają ecodriving i wjeżdżają pod rozpędzone samochody z prędkością 70km/h,
- w mieście lubią zaspać i ruszyć kilka sekund po tym gdy pojawi się zielone światło. Kiedy już wystartują to w żółwim tępie, zostawiają kilkunastometrowe przerwy przed poprzedzającym samochodem,
- gdy widzą na skrzyżowaniu zielone światło to zwalniają, bo zaraz może się zmienić na czerwone,
- za manewr skrętu w prawo w mieście biorą się jak za lądowanie na księżycu. Zaczynają zwalniać dużo wcześniej, a jak już znajdą się na wirażu to wyhamowują niespodziewanie prawie do 0, zostawiając tył swojego samochodu przed nosem zdziwionych kierowców jadących za nimi,
- mimo swojej spokojnej i powolnej jazdy stanowią zagrożenie, bo totalnie nie interesuje ich co dzieje się dookoła. Inni uczestnicy ruchu dla nich nie istnieją,
- byli w robocie na ogórkach w Niemczech i na magazynie w Holandii, co daje im podstawię do krytykowania wszystkich polskich kierowców, bo „zjeździli cały świat”,

#samochody #prawojazdy #transport #kierowcy
  • 5
Są w dużej przewadze do drugiej skrajnej grupy czyli #!$%@?


@ipiter0: A w czym, tak naprawdę, przeszkadzają ci #!$%@?? Jak odmawiasz te swoje zdrowaśki na środkowym, to w niczym ci wadzić nie powinni. ( ͡ ͜ʖ ͡)
- gdy widzą na skrzyżowaniu zielone światło to zwalniają, bo zaraz może się zmienić na czerwone,


@ipiter0: ja zwalniam (a raczej nie przyspieszam specjalnie) bo znam niektóre światła na pamięć i wiem, że będąc w miejscu X przed nimi nie ma szans bym na to zielone zdążył.

- na autostradzie wleką się lewym pasem, mimo że prawy jest wolny,


@ipiter0: mega rzadkość. Poza tym w czym problem? Wyprzedzasz prawym i
@ipiter0
Osoby jadące lewym to najmniejszy problem. Wczoraj na A2 wyprzedzałem w miarę po równo prawym i lewym ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja bym dodał do tej listy osoby niezdecydowane. Dojeżdżają do ciężkiego, najpierw zwolnią, potem stwierdza, że jednak zmienia ten pas i ostatecznie #!$%@? się pod samą maskę