Wpis z mikrobloga

Czy ma ktos jakis patent jak latwo, szybko i tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrobic trawnik z ugoru? Grunt z chwastami, zbozem i czyms co wyglada jak trzcina.

Zakladajac, ze wszystko wykosze karczownica, to glebogryzarka zalatwi sprawe? Musi byc to glebogryzarka separacyjna czy zwykla wystarczy? A moze poszukac jakiegos rolnika, co mi to wszystko zaora i zabronuje?

#budowadomu #budujzwykopem #ogrodnictwo #rolnictwo
  • 17
  • Odpowiedz
@hszan: Gdy ruszy wegetacja, to glifosatem na grubo popryskać, jak już wszystko wyschnie, to zruszyć ziemię i czekać na kolejne wschody chwastów, jak już dobrze wzejdą to powtórzyć zabieg, nawet ze dwa razy. Jak nie chcesz ładować dużo chemii, to drugi i trzeci zabieg możesz zmienić na mechaniczne niszczenie siewek. W międzyczasie, odkwaś glebę, bo na pewno kwaśna w opór i siej trawę wczesną jesienią.
  • Odpowiedz
@hszan: Wiem, że ta metoda wydaje się brutalna, ale miej to na uwadze, że na takim ugorze w glebie jest ogromny bank nasion chwastów, które będą zdolne do kiełkowania jeszcze przez kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Glebogryzarką nie zabijesz nawet tych, które obecnie tam rosną, bo część z nich da radę odbić z głębszych warstw gleby i pociętych rozłogów.
  • Odpowiedz
@hszan ja załatwiałam na działkę ziemię za darmo, sporo tego na olx tylko zawsze pytałam co to za ziemia bo gliny nie chciałam. Do tego jedna wywrotka czarnoziemu na samą górę, koparkowy i dobra trawa (droga była xD) i trawa super urosła. To było szybkie ale nie za tanie aczkolwiek za samo wyrównanie i wykarczowanie bez materiału w postaci ziemi i trawy firma ogrodnicza chciała 5 tysięcy więc może i tanio
  • Odpowiedz
@hszan: Znajdź kogoś, kto Ci to zaorze na głęboko, takim prawdziwym dużym pługiem. Poczekaj aż zaczną wschodzić nowe chwasty i zniszcz je mechanicznie na przykład kultywatorem z wałem strunowym ze 2-3 razy. Chodzi o to, żeby wyeliminować jak najwięcej nasion zalegających w glebie, bo jak stworzysz im dogodne warunki, to nie będzie kilka chwastów, tylko cały łan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@ShowBiz: a jak kogos takiego szukac? Mam sie pytac "ma pan duzego pluga"? (σ ͜ʖσ)
Rozumiem, ze chodzi o jakas konkretna glebokosc orania?
Bronowanie polecasz? Duzo osob o tym pisze na forach ogrodniczych w tematach ugor -> trawnik.
  • Odpowiedz
@hszan nie, kompletnie nie pamiętam, zresztą więcej szło tam gdzie stricte trawnik a mało albo praktycznie w ogóle tam gdzie docelowo coś miało stać więc ciężko określić. Z tą darmową ziemią był fart ale trochę trzeba było się nadzwonić żeby znaleźć kontakt do całkiem fajnej ziemi z wykopu, to zrobiło robotę
  • Odpowiedz
@hszan:glifosatu to się nie boj chyba ze odżywiasz się za pomocą fotosyntezy, szybko ulega rozkładowi a żeby Ci szkodził to musiałbyś wypić szklankę
Użyj zgodnie przeznaczeniem, jak będzie goła ziemia to glebogryzarka separacyjna, siejesz, walcujesz i gotowe
gdyby zostawał w glebie to po 14 dniach nie można było nic siać a można i nic sie nie dzieje z roślinami
  • Odpowiedz