Wpis z mikrobloga

@djtartini1: W jaki sposób Rudolf Hoess, który odpowiadał za śmierć miliona ludzi w Auschwitz miał spełnić te warunki że mu ksiądz dał rozgrzeszenie tuż przed zawiśnięciem na stryczku? Mam się spodziewać w związku z tym że spotkam Hoessa w niebie? Powiedział że żałuje i cyk pora na CS-a? Fajna religia xD
W jaki sposób Rudolf Hoess, który odpowiadał za śmierć miliona ludzi w Auschwitz miał spełnić te warunki że mu ksiądz dał rozgrzeszenie tuż przed zawiśnięciem na stryczku?


@evilman_: a skąd założenie, że spełnił? To jest twoja teza, a nie moja. Odbywasz w tej chwili dialog wewnętrzny, ja nic takiego nie napisałem.
Tak samo jak zostaje się policjantem by nie dostawać mandatów


@onepnch: nie no, policjant to więcej przywieli, wymuszenia, haracze, narkotyki. Żeby mandaty płacili tobie a nie ty im to wystarczy zostać radnym
@Pawel993 @Niebadzsmokiem @realizta Żal za grzechy i postanowienie poprawy wcale nie przeszkadzają. Najwyżej będę grzeszył z żalem a z postanowieniami to wiecie jak jest. Postanowisz a grzech i tak by się zdarzył ¯_(ツ)_/¯
Poza tym wiecie to tylko bajki tak czy srak xD
@onepnch bajki, czy nie, op postanowił wykazać jakieś sprzeczności, czy brak logiki, posługując się zasadami jakie wydawało mu się tam panują. Tylko że właśnie wydawało mu się. Uważasz, że to bajki, to Twoja wola, ja poruszałem inna kwestię.
tutaj ludziska piszą, że taka spowiedź jak w memie albo grzeszenie z myślą, że się wyspowiadam i nie będzie problemu, są nie ważne. Niestety na własnej skórze przekonałem się, że nie brakuje ludzi, którzy właśnie tak robią - w tygodniu obrabianie dupy, szczucie na współpracowników, opowiadanie kłamstw, zrzucanie odpowiedzialności z siebie na innych itp., a w niedziele do kościółka i sumienie czyste. I to wszystko nie w wykonaniu 18-latków, którzy do pierwszej
@Herubin: właśnie ten brak świadomości jest zastanawiający. Przecież rytuały takie jak spowiedź to podstawa katolicyzmu, więc po 12 latach chodzenia na religie każdy katolik powinien wiedzieć jak to działa. Rozumiem, że ludzie nie znają na wyrywki żywotów świętych albo jakiś tam przepisów prawa kanonicznego, no ale braku znajomości podstaw swojej własnej religii jest dla mnie zastanawiający.
edit: w sumie jak sobie przypomnę, że katacheza w szkole to często dłuższa przerwa śniadaniowa
@vikop-ru: spotkałem kiedyś księżula z rodzinnej wioski babci w mieście (oddalone o 40km) na zakupach z gosposią. Teksty typu kochanie kupmy to, kochanie a może zjemy sobie to itd. xDD
Oczywiście bez koloratki.
Znieśli by ten celibat i mieliby spokój.
I tak to się żyje w tej katolickiej Polsce. Można zabić człowieka ale jak facet w sukience puknie palcem w blat to jakby nic się nie stało ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GladysDelKarmen: ale wiesz, że to nie tak działa? Prawie kościelnym dobra spowiedź to taka z zadość uczynieniem, czyli nic nie znika. No ale beka z Kościoła, mordo, leci plusik.