Wpis z mikrobloga

Wymień chociaż jeden "męski przywilej", którego kobiety nie mają.


@Aokx: Umiejętność logicznego myślenia i argumentowania swoich decyzji.
  • Odpowiedz
@Aokx Jestem za tym aby kobiety miały wszystkie przywileje mężczyzn.
Obowiązkowa służba wojskowa,
Dźwiganie większych ciężarów w pracy
Emerytura 5 lat później
Przywilej bycia równo traktowanym w rekrutacji na studia i do prac na wysokich stanowiskach.
  • Odpowiedz
@Aokx swoją drogą bardzo spoko dokument o Beckhamie, mówię to jako ktoś komu piłka nożna jest obojętna i nie wie kto gra w reprezentacji xD
  • Odpowiedz
@Aokx: Jedyne co mi przychodzi do głowy to możliwość podwiązania jajowodów. Mężczyźni mogą wykonać wazektomię, a podwiązanie jajowodów jest nielegalne.

I tak szczerze to tyle. Wg mnie to mężczyźni powinni walczyć o swoje przywileje, bo mają ich dużo mniej.
  • Odpowiedz
@Aokx: W Polsce chociażby możliwość wazekotomii. Facet ma możliwość, kobieta nie ma możliwości legalnie podwiązać sobie jajników.
  • Odpowiedz
@gdziesomojeokulary: W temacie antykoncepcji też jest nierówność, facet ma tylko gumki które są średnie pod każdym względem. Kobiety oprócz tabletek mają możliwość założenia spirali która jest bezobsługowa, starcza na kilka lat
  • Odpowiedz
@wpiot: To prawda. Z tego co pamiętam były próby wprowadzenia antykoncepcji dla mężczyzn, ale miała wiele skutków ubocznych (lol, tak jakby ta dla kobiet nie miała xD).

Odnośnie spirali - hormonalna ma wiele skutków ubocznych, a każda może się przesuwać albo powodować stany zapalne itp Ogólnie nie ma żadnej antykoncepcji bez skutków ubocznych dla kobiet (oprócz prezerwatyw, ale te wiadomo, nie każdy chce i lubi).

Jako kobieta chętnie bym oddała więcej
  • Odpowiedz
@huudyy: lnnym przykładem jest fakt, że większość narzędzi, i część sprzętów została zaprojektowana przez mężczyzn dla mężczyzn, przez co kobietom jest trudniej ich używać. Chyba najgłośniejszym przykładem są pasy bezpieczeństwa w samochodach, a najpopularniejszym narzędzia " ręczne" czy ogrodowe.
  • Odpowiedz
@gdziesomojeokulary: no temat antykoncepcji to jest mocno dziwny. Z jakiegoś powodu kobiety mają dostęp do dość inwazyjnych form antykoncepcji, ale nie do permanentnej, natomiast faceci na odwrót :D

Wszyscy powinni mieć dostęp do każdej formy, która nie jest skrajnie szkodliwa (jak jakaś antykoncepcja daje 1% śmierci rocznie to ją zbanujmy). No i odpowiednie informacje powinny być transparentnie wyjaśnione
  • Odpowiedz
@Czerw2: skoro w większości to oni ich używają, to dlaczego mają być kreowane pod mniejszość? To mniejszość powinna się dostosować.

PS jak inaczej chciałbyś załatwić sprawę pasów bezpieczeństwa? Z tego co mi wiadomo, to nikt nie wpadł na lepszy pomysł niż trojpunkt do codziennego użycia.
  • Odpowiedz
@huudyy: Nie pisałem że mają być dostosowane, faceci też mają mniejsze możliwości w doborze makijażu czy biustonoszy. Nie każdą nierówność da się naprawić, co nie zmienia faktu że dana nierówność istnieje ;). W przypadku pasów to chyba jakoś to rozwiązali możliwością regulacji foteli w nowszych autach. Problemem chyba było samo podejście. Historycznie przy projektowaniu wielu rzeczy zakładało się bardziej " męski" model.
  • Odpowiedz
@Leithain: Jest to dość dziwne, ale niestety ciągle pokutuje to, że 'może się jej odmieni i potem będzie żałować'. Tak jakby kobieta nie była w stanie świadomie stwierdzić, że nie chce sprowadzić dzieci na świat. Nie widzę innego powodu, czemu to jeszcze nie zostało wyprostowane w prawie.

Ale trucie się hormonami, które również mogą wpływać na zachodzenie w ciążę i płodność - nie ma problemu, już wypisuję tableteczki. Badania hormonów pani
  • Odpowiedz