Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam.. jeżeli np konsola wspiera HDR to jak uruchomię na niej film HDR to będzie to działać czy to zależne od ekranu?

Na komputerze HDR nie działa. Czytając opisy np telewizorów czy monitorów podają że wspiera HDR albo nie. To się tyczy jakby tv miał przetwarzać obraz np z pena? chyba nie bo monitor nie ma takiej możliwości. I nie wiem w końcu jak to rozumieć. w sumie co monitor czy telewizor obchodzi czy jest hdr skoro to nie ekran przetwarza obraz.
Jak to z tym jest?

I jeszcze jedno pytanko dotyczące rozdzielczości w grach na np xboxsie, jak mam monitor 2K, to w grach można wybrać/same sobie ustawią rozdzielczość 2k czy to tak nie działa i albo 1080p albo 4K i nic pomiędzy?

#komputery #video #konsole #xbox
  • 4
  • 0
@xdTM: to wielka szkoda.Myślałem, że będę mógł sobie w lepszej jakości oglądać czy to youtuba czy filmy seriale dzięki konsoli, a tak zostają tylko gry, więc chyba dalej będę czekał na gta vi :d bo gdyby hdr by działało to nawet już teraz bym sobie kupił konsolę :d
monitor hdr niestety nie wspiera. mimo że ma 2K, 165mhz jakieś amd free sync itd, ale hdr nie ma.
To się tyczy jakby tv miał przetwarzać obraz np z pena? chyba nie bo monitor nie ma takiej możliwości. I nie wiem w końcu jak to rozumieć. w sumie co monitor czy telewizor obchodzi czy jest hdr skoro to nie ekran przetwarza obraz.


@r5678: Nie wiem jak żeś podumał że ci wyszło "to nie ekran przetwarza obraz" xD Sam fakt że w menu swojego monitora możesz wybrać konkretny profil kolorów powinien
  • 0
@L3gion: Same treści też muszą być w HDR.
To jest akurat jasne, przez to nie mogę oglądać seriali czy filmów w najlepszej jakości, bo takie są tylko w HDR, a jak taki włącze to kolory są zepsute, i muszę się zadowalać gorszą jakością.

Wychowałem się na kineskopowcach, więc może stąd to przekonanie.