Wpis z mikrobloga

Też tak czasem macie, że po prostu czujecie, że ktoś przed wami jest słabym kierowcom?
Jadę sobie elegancko, ktoś przede mną jedzie 40 na limicie 40, no spoko, ale mam takie "przeczucie" że jest to jakiś dzban, i chwilę później gość odwala coś głupiego (zwalnia na zielonym, nie zbliża się do krawędzi jezdni na skrzyżowaniu, przez co drugie auto nie zmieści się obok niego, zatrzymuje się do 0 na lewoskręcie przy pustej drodze), a ja przez szybę widzę że to jakiś emeryt albo blondynka
#motoryzacja #polskiedrogi #prawojazdy
  • 29
@xPekka niestety bardzo często wyczuwam niepewność za kółkiem u innych kierowców, co budzi we mnie poczucie stresu (bo nie wiem co głupiego za chwilę odwalą) i staram się ich jak najszybciej wyprzedzić dla własnego bezpieczeństwa.
@xPekka: Przecież co drugi na drodze to debil XD
- hamują przed niczym
- rozpędzanie się minutę
- jadą 30km/h na 50
- brak kierunków
- przy skręcie w prawo/lewo nie dojeżdżają do krawędzi pasa
- zasypianie przy zmianie świateł
- skręcam w prawo za kilometr więc już jadę 30km/h
- światła dające prosto w oczy albo po wszystkich lusterkach
- zostawianie 15 metrów odstępu w korku/na światłach
- brak podziękowania
Też tak czasem macie, że po prostu czujecie, że ktoś przed wami jest słabym kierowcom?


@xPekka: mam tak częściej gdy ktoś jedzie za mną i podjeżdża pod zderzak lub mruga światłami tudzież gdy wyprzedza po czym jedzie dalej z moją prędkością skręcając za chwilę gdzieś w boczną drogę.
@Krupier: no tak, tylko w takim przypadku to ty jesteś tym którego się chce wyprzedzić, bo nie wiadomo co zaraz taki dzban odwali xD. Żeby ktoś Ci mrugał światłami i podjeżdżał pod zderzak, na tyle żebyś potem musiał płakać w Internecie. To musisz naprawdę źle jeździć. Częste występowanie takich reakcji innych kierowców w stosunku do ciebie, oznacza problem w twojej jeździe.
@CREATE_USER

@Krupier: no tak, tylko w takim przypadku to ty jesteś tym którego się chce wyprzedzić, bo nie wiadomo co zaraz taki dzban odwali xD.


Nie. Ja jadę prawidłowo i zgodnie z przepisami. xD

Żeby ktoś Ci mrugał światłami i podjeżdżał pod zderzak, na tyle żebyś potem musiał płakać w Internecie. To musisz naprawdę źle jeździć.


Jeżdżę bardzo dobrze, od 20 lat bez stłuczki z mojej winy i bez żadnych niebezpiecznych
@Krupier: oj tak byczku, jesteś świetnym kierowcą. W końcu od 20 lat nie miałeś żadnej stłuczki (z twojej winy) i żadnych niebezpiecznych zdarzeń. A to, że Ci mrugają i siedzą na dupie to przypadek, i na pewno nie zmusiłeś przed tym kogoś do np. Awaryjnego hamowania. Wszystko się zaczyna układać teraz, świetnie jeździsz, bo masz w #!$%@? to co się dzieje w okół ciebie i nie widzisz tych niebezpiecznych sytuacji które
oj tak byczku, jesteś świetnym kierowcą. W końcu od 20 lat nie miałeś żadnej stłuczki (z twojej winy) i żadnych niebezpiecznych zdarzeń.


@CREATE_USER: nie powiedziałem, że świetnym, ale że bardzo dobrym. Błędy popełniam jak każdy, biorę je na klatę. Ale nigdy nie stworzyłem poważnego zagrożenia na drodze.

. A to, że Ci mrugają i siedzą na dupie to przypadek, i na pewno nie zmusiłeś przed tym kogoś do np. Awaryjnego hamowania.
@Krupier: XD ty po prostu nie wiesz, że tworzysz niebezpieczne sytuacje na drodze. SERIO #!$%@? trzeba źle jeździć żeby ktoś Ci mrugał na tyle, żeby jeszcze to zapamiętywać i widzieć w tym problem na drogach w Polsce.
via Android
  • 0
@CREATE_USER gościu Tirowiec mnie pogania długimi jak jadę 70 na limicie do 50 w zabudowanym, a według ciebie to i tak jest moja wina i na pewno wymusiłem xD
Inna sytuacja sprzed miesiąca: zabudowany, limit 70, dwa pasy ruchu. Jadę koło 80, wjeżdżam na lewy żeby wyprzedzić, gościu który był jakieś 100 metrów za mną w tym samym czasie zmienia pas na lewy, dogania mnie i mruga na mnie długimi. Nie było
@CREATE_USER

@Krupier: XD ty po prostu nie wiesz, że tworzysz niebezpieczne sytuacje na drodze. SERIO #!$%@? trzeba źle jeździć żeby ktoś Ci mrugał na tyle, żeby jeszcze to zapamiętywać i widzieć w tym problem na drogach w Polsce.


XD

Ty po prostu nie rozumiesz, że jeżdżę prawidłowo. Ale spoko, chyba domyślam się o co ci chodzi. Dla ciebie ludzie jeżdżący prawidłowo i zgodnie z przepisami to zawalidrogi pewnie. XDDD

Taki właśnie
@xPekka

gościu Tirowiec mnie pogania długimi jak jadę 70 na limicie do 50 w zabudowanym, a według ciebie to i tak jest moja wina i na pewno wymusiłem xD

Inna sytuacja sprzed miesiąca: zabudowany, limit 70, dwa pasy ruchu. Jadę koło 80, wjeżdżam na lewy żeby wyprzedzić, gościu który był jakieś 100 metrów za mną w tym samym czasie zmienia pas na lewy, dogania mnie i mruga na mnie długimi. Nie było
Jadę koło 80, wjeżdżam na lewy żeby wyprzedzić, gościu który był jakieś 100 metrów za mną w tym samym czasie zmienia pas na lewy, dogania mnie i mruga na mnie długimi


@xPekka: No to jak ktoś w tym samym czasie w którym ty zmieniałeś pas na lewy, zdążył zmienić pas i Cię dogonić, to chyba nie chcesz mi powiedzieć, że poprawnie zmieniłeś pas nie wymuszając pierwszeństwa?
via Android
  • 0
@CREATE_USER w czasie kiedy ja zmieniłem pas on też zmienił, dogonił mnie jak byłem w trakcie wyprzedzania i wtedy zaczął mrugać. Naprawdę wolisz wmawiać innym wymuszenie niż przyznać że istnieją seby 80 IQ które mrugają na każdego kto jedzie przed nimi?
@CREATE_USER a w którym momencie niby to pierwszeństwo wymusił? XD

Czy ty właśnie zasugerowałeś, że dogonienie pojazdu będącego 100 m przed tobą to wymuszenie pierwszeństwa? XDD

I ty masz czelność mnie pouczać. Niepoważny jesteś.