Wpis z mikrobloga

Jakieś głosy politowania nad ofiarami ataku pod Moskwą. No nie mogę. ISIS oczywiście nie zamierzam pochwalać, ale tak zwyczajnie po ludzku wyrażam zadowolenie, że ubyło trochę kacapów.

Którzy zresztą sami są winni, że w większości popierają Putina przy obojętności / bierności pozostałych. A przypominam, że Kreml nie ma zamiaru zatrzymać się na samej tylko Ukrainie.

To jest bardzo proste. Jeden mniej ruski = 1 potencjalnie mniej kacapski żołnierz lub pracownik / pracownica fabryki zbrojeniowej, itp. Proste jak to. Albo ich będzie ubywać, albo za jakiś czas przez nich zacznie ubywać Polaków i innych Europejczyków, tak jak teraz ubywa Ukraińców.

Może jeszcze Polacy w 1943 mieliby się rozczulać nad zbombardowaniem Hamburga?

#rosja #ukraina #wojna #niemcy #drugawojnaswiatowa
  • 21
@Adamfabiarz:
Jakieś głosy politowania nad ofiarami ataku w metrze w Londynie. No nie mogę. AlKaidy oczywiście nie zamierzam pochwalać, ale tak zwyczajnie po ludzku wyrażam zadowolenie, że ubyło trochę zachodnich europejców.

Którzy zresztą sami są winni, że w większości popierają amerykański imperializm przy obojętności / bierności pozostałych. A przypominam, że Waszyngton nie ma zamiaru zatrzymać się na samym tylko Iraku.

To jest bardzo proste. Jeden mniej europejczyk = 1 potencjalnie mniej
@Adamfabiarz:
Jakieś głosy politowania nad ofiarami ataków na bloki mieszkalne w Odessie. No nie mogę. Wojny oczywiście nie zamierzam pochwalać, ale tak zwyczajnie po ludzku wyrażam zadowolenie, że ubyło trochę Ukraińców.

Którzy zresztą sami są winni, że w większości popierają Bidena przy obojętności / bierności pozostałych. A przypominam, że NATO nie ma zamiaru zatrzymać się na samej tylko wschodniej flance.

To jest bardzo proste. Jeden mniej Ukrainiec = 1 potencjalnie mniej
Może jeszcze Polacy w 1943 mieliby się rozczulać nad zbombardowaniem Hamburga?


@Adamfabiarz: idąc ich logika to nawet nie rozczulać, a przepraszać Niemców i wypłacać odszkodowania.
Bo polskiej dywizjony bombowe 300&301 brały udział w tym bombardowaniu ( ͡º ͜ʖ͡º)

W operacji Gomora RAF wykonał łącznie 3095 samoloto-zadań, w tym dywizjony 300 i 301 w sumie 86
Którzy zresztą sami


@Adamfabiarz: Dokładnie ty tak samo jesteś winny działań Kaczyńskiego Tuska czy Ziobry. Ja nie uważam, że ponoszę za nich jakąkolwiek odpowiedzialność i dziwaczne jest dla mnie jeśli ty ją sobie przypisujesz. Ja wiem, że odhumanizowanie to taka łatwa ucieczka od niewygodnych myśli, świat staje się prostszy a i dopaminką mózg tryśnie. Ale pamiętaj, że dokładnie ten sam rodzaj zabiegu socjotechnicznego stosuje ruska propaganda w stosunku do Ukraińców.
ale tak zwyczajnie po ludzku wyrażam zadowolenie, że ubyło trochę kacapów.


@Adamfabiarz: a skąd wiesz co to byli za ludzie, jakie mięli poglądy oraz jakie decyzje podejmowali?
jak można wrzucać wszystkich do jednego wora... niepojęte to jest dla mnie.

Rozumiem, że jakbyś za granicą np został napędniety pobity i okradziony i ten co Ci to zrobił powiedziałby że polacy go kiedyś oszukali to jeszcze byś mu podziękował?
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Co ma Anglia i Odesa do Rosjan? Z dupy porównanie.

@bigos555 A to Tusk, Ziobro, czy Kaczyński napda cyklicznie na inne kraje, w tym obecnie prowadzi największą wojnę w Europie po 1945 roku? Nie wydaje mi się.

@r5678 Wiem, że mogliby zostać rosyjskimi żołnierzami lub mogli pracować w fabryce broni lub amunicji, lub w jakikolwiek inny sposób przyczyniać się do wysiłku wojennego Rosji.
Ziobro, czy Kaczyński


@Adamfabiarz: A za każde inne ich działanie jesteś personalnie odpowiedzialni i nosisz w sobie winę? A jakby jutro jednak napadli to w jakikolwiek sposób byś sobie te winę przypisał i odebrał sobie człowieczeństwo? Masz trzy latka, że nie rozumiesz koncepcji odpowiedzialności personalnej?
Stymuluj się dopaminką dalej, wszelkiej maści totalitaryzmy bazują na takich jak ty, którym łatwo przychodzi odhumanizowanie innych.
@Adamfabiarz: tak na oko 50 letni gruby janusz którego widzimy jak zamachowiec 100 razy tnie mu szyje mimo że on umiera i leży na ziemi na pewno mógłby zostać rosyjskim żółnierzem czy przyczyniac się do wysiłku wojennego rosji.

Idąc tym tokiem rozumowania jedyna opcja to zagłada ludzkości przez zmasowany atak nuklearny na cały świat, bo zawsze jakiś człowiek może się do czegoś przycznić, a tak nie ma ludzi nie ma problemu.
@r5678

> ale tak zwyczajnie po ludzku wyrażam zadowolenie, że ubyło trochę kacapów.


@Adamfabiarz: a skąd wiesz co to byli za ludzie, jakie mięli poglądy oraz jakie decyzje podejmowali?

jak można wrzucać wszystkich do jednego wora... niepojęte to jest dla mnie.


Tak, bo jak ruscy strzelają w blok w centrum Kijowa to ich precyzyjna broń zabija tylko ukraińskich faszystów, dzieci i osoboy w podeszłym wieku wychodzą zawsze cali i szczęśliwi.
Dokładnie ty tak samo jesteś winny działań Kaczyńskiego Tuska czy Ziobry. Ja nie uważam, że ponoszę za nich jakąkolwiek odpowiedzialność i dziwaczne jest dla mnie jeśli ty ją sobie przypisujesz


@bigos555: Gdyby nasz rząd zaatakował Ukrainę i mordował tamtejszą ludność a Polacy by siedzieli na dupie to cóż taką samą winę bym narodowi przypisał jak ruskim.

Tylko u nas przy znacznie większych pierdołach ulice były pełne a ruscy nie dość, że
samą winę bym


@Herubin: Sobie! Nie rozmydlaj jakimś iluzorycznym, wątpliwym kwantyfikatorem. Czy przypisałbyś sobie? Czułbyś się winny i zgodziłbyś na odebranie sobie człowieczeństwa? Za inne działania organizacji państwowej też na siebie bierzesz winę? Można ci wymierzyć za nie karę?

ulice były pełne


@Herubin: Łatwo się działa, gdy niewiele ci grozi.