Wpis z mikrobloga

a gdzie indziej mogę poczuć, że robię coś sensownego


@tiger5000: na tym polega branża IT, że robisz przeważnie rzeczy abstrakcyjne, oderwane od rzeczywistości, na zlecenie jakiegoś korpo. to dlatego wielu się wypala, rzuca to i zajmuje się np. hodowlą organicznych marchewek czy stolarstwem.

praca w srartupie jako szary pracownik to najgorszy kołchoz, bo zajmujesz się wszystkim i niczym, nikt nie zważa na twoje kompetencje, duży stres, duża odpowiedzialność, darmowe nadgodziny, słaba
@Sz23_:

Praca w start-upie = yebanie nadgodzin za free. Fajne jak ktoś nie ma rodziny.


Ja pracuję w startupie i mam luźne godziny pracy i właściwie to nie istnieje coś takiego jak nadgodziny. Fakt, że zdarza się raz na kilka tygodni że trzeba pocisnąć do 21 albo zrobić coś o 6 rano, ale potem na luzie mam cały dzień (albo kilka) wolny kiedy chcę. Właściwie to nikt u nas nie liczy
Ycombinator.com.com/jobs i co miesiąc jest temat Who is hiring na news.ycombinator.com z firmami z całego świata. Naszykuj się na Leetcode easy/medium i System Design.

Co do reszty komentarzy o pracy po godzinach i niskim wynagrodzeniu - typowe pie*dole nie przegrywów którzy w dupie byli i gówno widzieli. Robię dla startupu global remote, płacą top 5% wynagrodzenia z levels.fyi po lokalizacji plus 25% bazowej dodatkowo jako akcje(w moim przypadku krypto) spieniężane po 12
Macie jakieś tipy jak szukać pracy w startupach w Polsce?


Z tego co widzę to same korpo albo kontraktownie na justjoinit nofluffjobs czy theprotocolit


@tiger5000: moje 90-99% całej kariery IT to startupy/firmy projektowe i to jest najlepsze w życiu co miałem. Najlepsze są startupy, które mają dobrego "sypiącego" hajs. Nigdy nie miałem nadgodzin, żadnych free itd. A wręcz kasę większą niż inni bo wymagali dobrych skilli. Z ogromnych plusów to zawsze
@JayCube:

Nie za free a za opcję


Czyli za free. Jest tysiąc sposobów w jaki startup może Cię zrobić w wała na opcjach. Zwłaszcza jeśli dostałeś tylko jedną xD

Przede wszystkim Twoje opcje w startupie to zwykle common shares. Common shares są wyceniane na bazie tego co zostaje z wartości firmy po odjęciu wszystkich udziałów uprzywilejowanych które mają inwestorzy. Innymi słowy inwestorzy mogą wyjść z biznesu na plusie a zwykłe opcje
Jest tysiąc sposobów w jaki startup może Cię zrobić w wała na opcjach


@Krolik: Oczywiscie. Startupy to high-risk. Jak sie uda, to mozesz niezle zarobic. Jak sie nie uda to mozesz stracic.

Oczywisce mozesz wejsc do start-upy jako "Zewnewtrzny" ktory wola wyplate i robi tylko co do niego zalezy. Ale bez ryzyka nie ma zyskow...