Wpis z mikrobloga

Widzieliście, że czasem bank może uratować kogoś przed głupią decyzja finansową?
Znajomy chciał kupić od gminy nieruchomość i otworzyć w niej pewną działalność. Jak mi powiedział za ile gmina to sprzedaje, to mu powiedziałem że chyba ich #!$%@?ło. Ale on sie uparł i poszedł do banku po kredyt. Bank zrobił wycenę nieruchomości i powiedział, że gminę chyba #!$%@?ło z tą ceną i nie udzielił znajomemu kredytu xD
#nieruchomosci #banki
  • 27
  • Odpowiedz
Widzieliście, że czasem bank może uratować kogoś przed głupią decyzja finansową?


@inko-gnito: a bo to jeden raz
Bank chociaż pobieżnie sprawdzi czy w KW jest porządek z własnością, czy formalnie wszystko sie zgadza, czy sprzedający jest właścicielem.
Czy działka budowlana jest budowlana itp.
Wycena to taka wisienka na torcie.
  • Odpowiedz
Bank zrobił wycenę nieruchomości i powiedział, że gminę chyba #!$%@?ło z tą ceną i nie udzielił znajomemu kredytu xD


@inko-gnito: Tydzien później bank kupił nieruchomość 50% taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 29
bank może uratować kogoś przed głupią decyzja finansową?


@inko-gnito: bank ratuje SIEBIE przed głupią decyzją finansową. Udzielając kredytu, nieruchomość staje się jego zastawem więc to chyba oczywiste. Bank ma głęboko w dupie klienta, mnie, twojego znajomego, ciebie i twoich starych i wszystko co kiedykolwiek powiedzieliście i zrobiliście. Mam nadzieję że trochę pomogłem w nakreślaniu rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: To jest jedna z poważnych zalet amerykańskiego systemu klucze za kredyt. W interesie banku jest nie tylko udzielenie jak największej pożyczki - ale też jednocześnie zadbanie o to, by zabezpieczała ona w należyty sposób pożyczke.
To jest taki dodatkowy ogranicznik zapobiegący nadmiernym wystrzałom cen.

Swoją drogą - to jest to jest też mega ciekawe - że część banków w PL prawdopodobnie właśnie przez to i brak zaufania do państwa zdecydowała
  • Odpowiedz
Swoją drogą - to jest to jest też mega ciekawe - że część banków w PL prawdopodobnie właśnie przez to i brak zaufania do państwa zdecydowała się nie uczestniczyć w BK2.


@iamjashin: No nie dziwie się, od razu przypomina mi się covid uchwalanie prawa za pomocą wpisów na twiterze XD Gdzie nigdzie jeszcze nie były podane rozporządzenia nic, no ale był wpis na twiterze i Morawiecki w TV, że np sklepy
  • Odpowiedz
Widzieliście, że czasem bank może uratować kogoś przed głupią decyzja finansową?


@inko-gnito: Bank nie uratował znajomego, tylko swoje zabezpieczenie w razie gdyby biznes nie wypalił, bo wówczas by nie odzyskał pieniędzy i odsetek z sprzedaży zastawionej nieruchomości od gminy. Twój znajomy banksterów obchodzi tyle co kolor komórki w formatce w excelu.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Nieruchomość już miała jakiegoś biskupa albo urzędnika który kupi ją jako ruinę za 1/10 wartości ceny. A jak dobrze pójdzie to gmina wcześniej zapłaci mu za prace rozbiorowo/wyburzeniowe o równowartości 1/10 ceny działki. Czy to PiS, PO, 3droga, 100noga - wszyscy nas ruchają w dupę na tym samym w taki sam sposób i nic z tym nie zrobimy. Chyba, że znajdziesz sobie przyjaciela wysoko postawionego urzędnika
  • Odpowiedz
  • 0
@Grzabek: nie, nikt tego nie kupi. Wystawili do drugiej licytacji i cena nadal #!$%@?. Nikt nie dostanie takiego kredytu, żeby kupić tą nieruchomość. Nikt z gotówką też raczej się na to nie zdecyduje.
  • Odpowiedz
a brałeś czy tak gadasz? Bo sama forma licytacji jest utrudniona do brania kredytu i czas wpłaty


@toshibaas: Wielokrotnie. Ale widać, że ty za to nigdy nie byłeś na przetargu. Normalnie wpłacasz wadium a potem masz ok 3 miesięcy na dopięcie formalności. Tyle. Zakup się nie różni niczym innym od innego zakupu kredytowanego.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Oczywiście, że byłem wielokrotnie na komorniczych i od miasta i dopięcie formalności w 3 miesiące to jakaś abstrakcja bo te licytacje wyglądają zupełnie inaczej :) Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jednak nie jesteś w temacie.
  • Odpowiedz