Wpis z mikrobloga

@zgoda_rujnuje: jakim cudem ludzie nie ubezpieczają swoich mieszkań ? Przecież to kosztuje gorsze


@bugzer: Dlatego, że z ubezpieczalni też gówno dostaniesz - przyjdzie rzeczoznawca do spalonego domu - powie - było warte 2000zł no i masz. Tak jak u moich znajomych gdzie gdzieś wyżej pękła rura i ściana w kuchni stała się żółta i zaczęła się sypać (tynk) - przyznano 400zł i nara.
jakim cudem ludzie nie ubezpieczają swoich mieszkań ? Przecież to kosztuje gorsze


@bugzer: To jeszcze nie jest gwarancja szybkiej wypłaty odszkodowania.

Albo doczepią się braku przeglądu instalacji elektrycznej w lokalu (wymagana co 5 lat, większość Polaków nie ma o tym pojęcia i zdaje się na wspólnotowe przeglądy w częściach wspólnych - a w mieszkaniu dalej aluminiowe kable, brak roznicowki czy brak uziemienia). W domach to jeszcze mogą się uczepić przeglądu kominiarskiego
@miszczu90: Zaniżona wycena to już jest i tak nieźle, bo ubezpieczyciel przyjmuje wtedy odpowiedzialność za zdarzenie i możesz się spierać jedynie o kwotę (zlecasz niezależny kosztorys komuś z uprawnieniami, potem im to wysyłasz, jak nie dopłacą to pozew), najgorzej to jest jak powiedzą że nic nie zapłacą bo OWU/brak przeglądu/rata była zapłacona po terminie/od 15 lat opłacasz zły typ ubezpieczenia/bo masz działalność w mieszkaniu (opcji na uwalenie roszczenia jest sporo).

@miszczu90 hmm? To trzeba umieć walczyć o swoje a.nie godzić się na wszystko co daje ubezpieczalnia. Mi za zalanie, które było na stanie deweloperskim i dosłownie nic nie musiałem z tym robić bo było tak minimalne dostałem 1500 zł i darmowe osuszanie całego mieszkania x. Potem napisałem jeszcze parę maile mi w sumie dostałem 5 k w gotówce i osuszanie warte 3k a nie zrobiłem z tym nic co po zalaniu nie
@zgoda_rujnuje: zbióreczka na 100k? żadnej odpowiedzialności tylko obcy ludzie mają zrzucić się na przywrócenie stopy życiowej nieogarniętej rodzinki? wynajem na pół roku to z 15k, 5k na ciuchy i resztę podstawowych i niezbędnych produktów, reszte niech sobie dorobi w uczciwej pracy, ludzie w tym gówno kraju nie stać na kupno mieszkania, a tutaj nieodpowiedzialna osoba sobie jeszcze na tym biznes ukręci
jakim cudem ludzie nie ubezpieczają swoich mieszkań ? Przecież to kosztuje gorsze


@bugzer: ogolnie racja ale pogadamy jak bedziesz likwidowal szkode z tego taniego ubezpieczenia. Do tego ubezpiecz stary dom, ze stara elektryka itd. Nikt tego nie ubezpieczy za 200 zl..
Albo doczepią się braku przeglądu instalacji elektrycznej w lokalu (wymagana co 5 lat, większość Polaków nie ma o tym pojęcia i zdaje się na wspólnotowe przeglądy w częściach wspólnych - a w mieszkaniu dalej aluminiowe kable, brak roznicowki czy brak uziemienia). W domach to jeszcze mogą się uczepić przeglądu kominiarskiego wymaganego co roku.


@PfefferWerfer: pokaż mi podstawę prawną która wymaga od właściciela mieszkania w bloku, przeglądu instalacji elektrycznej co 5 lat