Wpis z mikrobloga

Hej Murki,
Dostałem kiedyś kartkę z kodem QR do portfela bitcoin. Niewielka kwota jakby co więc się wcześniej nie podniecałem, ale że od jakiegoś czasu coś tam kupuje na giełdach, to pomyślałem żeby sobie ten portfel jakoś przenieść do reszty aktywów na Revolucie.

Ktoś poleci jakiś sensowny sposób na przeprowadzenie takiej operacji?

#kryptowaluty #bitcoin
  • 10
@pitterka: kod qr pewnie z kluczem prywatnym? To najlepiej zrobić sweep na normalny portfel, np. w electrum. Po prostu importuje taki klucz i przesyła z niego wszystko na jeden z normalnych adresów

Ale to też byś musiał wiedzieć co dokładnie jest w tym QR bo może jest seed? Albo coś jeszcze innego np. xprv
@pitterka: no to wiesz raczej nikomu tego nie wysyłaj etc ;)

nie widzę w unstoppable opcji sweep, ale co się stanie jak skaner kodów w unstoppable skierujesz na qr z privkey?
  • 0
@assninja: próbuje wysłać hajs na to konto( ͡° ʖ̯ ͡°) ale spróbuje zrobić wallet jesszcze raz z kodem prywatnym. Tylko nie idzie od razu portfela otworzyc w Revolut?
@pitterka: w revolut nie otworzysz. Zrób to w electrum najlepiej, jest czytelnie i wygodnie :P

stwórz nowy portfel w electrum, zapisz seeda na kartce, tam zrób sweep klucza prywatnego z QR, to electrum wyśle z niego na pierwszy z listy adres. I z niego już normalnie możesz wysłać na giełde, revoluta czy co tam chcesz