Wpis z mikrobloga

Ostatnio na Redditcie natrafiłem na coś naprawdę ciekawego - dyskusję o literówkach odnalezionych w listach Zodiaka w literaturze XVII i XVIII wieku. Zastanawiam się, co to może oznaczać albo czy oznacza w ogóle cokolwiek, ale zaczynam kręcić moim mózgiem różne możliwości...

Może Zodiac był fanem literatury i wiedział, że zmuszając ludzi do interpretowania tych literówek, wpędza ich w nieskończony krąg możliwości. Po prostu zabawa z publicznością, jak zwykle.

Może przez lata Zodiac czytał kilka klasycznych książek, zauważył takie zapisy, pomyślał, że sprawiają, że jest wyjątkowy, zaczął ich używać osobiście, a potem po prostu przeszło mu to na pisanie jako seryjnego mordercy.

Może celowo je dołączał jako część swojej osobowości seryjnego mordercy, może żeby wydawać się bardziej wyrafinowany. 'Wow, chodzi na spektakle i czyta klasyczną literaturę. Co za intelektualista! Musi robić coś dużo większego, niż jesteśmy w stanie zrozumieć.'

Może to jakiś regionalny akcent/problem w wymowie sprawia, że tego rodzaju literówki są bardziej prawdopodobne.

Może korelują z jakimiś innymi kryteriami, które sprawiają, że te konkretne literówki są powszechne.

Może to jakiś dla niego żart wewnętrzny.

Może po prostu myślał, że takie słowa powinny być zapisywane i wymawiane, nawet jeśli to technicznie błędne. 'Christmass' to najlepszy przykład na to. Facet, który zabija ludzi dla zabawy, prawdopodobnie nie przestrzega zasad w ogóle.

"Zważywszy, że w 1969 roku nie było internetu, i że nikt w policji w CALI nie był o, wiedział, że większość osób czytających listy nie zrozumie tego, dlatego była to sposób na faktyczną dyskusję na temat swojej tożsamości (pomysleliby, że jest niedobrym pisarzem, podczas gdy tak naprawdę używał archaicznych zapisów), oraz na żart wewnętrzny, który większość osób nie zrozumiałaby.


Używał także "Fry" jako skrótu od "Friday" i spotkałem się z tym w literaturze z XVIII wieku, gdy prowadziłem nad tym badania.


W swoich listach sypie tego typu błędami ortograficznymi, które są subtelne wskazówki dotyczące jego zainteresowań. "Mikado" jest oczywisty - każdy by to zrozumiał. Ale większość osób w 1969 roku nie wiedziałaby, że Purytanie pisali "Christmas" jako "Christmass" albo że przeciętny kolonista z XVII wieku pisał "hours" jako "howers".


Źródło

#kryminal #mordercy #truecrime #zagadki #historie #zodiak
Xoniak - Ostatnio na Redditcie natrafiłem na coś naprawdę ciekawego - dyskusję o lite...

źródło: obraz_2024-03-23_004453962

Pobierz