Wpis z mikrobloga

Co robić będąc przed 30 aby wyemigrować do Kanady i jakoś odnaleźć się na tamtejszym rynku pracy? W jednej ręce mam inż elektryka gównowartego a drugą trzymam w nocniku. ;) Pracowałem na budowie ciągnąc kable i kilka lat w polskim biurze projektowym.

Nie oczekuję, że się tam dorobię fortuny, a jedynie nie chciałbym wylądować na ulicy nie z własnej winy(od alko i innych używek trzymam się z daleka), móc wynająć jakiś pokój i żyć powoli, trochę pozwiedzać okolicę.

W której kanadyjskiej prowincji najłatwiej o permanent resident status? W którym mieście najłatwiej o pracę, jakieś mieszkanie czy pokój?

#kanada #emigracja #emigrujzwykopem #ameryka
#pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@niedasieukryc zaplanuj to konkretnie bo teraz przez to, że jest dużo osób z Ukrainy to procesy trwają nawet 12 miesięcy na miejscu i może zabraknąć Ci czasu. Przechodziłem przez to ale akurat jeszcze przed rozkręceniem się wojny. Służę radą i pomocą
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata: no muszę na początek samemu zaznajomić się z zasadami i tak dalej. W której prowincji mieszkasz? Na co gorszego trzeba się przygotować w porównaniu do życia w PL czy EU? Osobiście głównie mi zależy na pomieszkaniu / zamieszkaniu w kraju anglojęzycznym.
  • Odpowiedz
@niedasieukryc ma pewno jedzenie i jego jakość, odległości (bez auta jest trudno tu żyć). Ciężko mi powiedzieć co jest tu gorsze, ja miałem dużo szczęścia ze poznałem dobre osoby które mi pomogły, po dwóch latach jesteśmy tu ze stałym pobytem, kupiliśmy dom i idziemy cały czas do przodu. Najważniejsze jest zaplanować swoją drogę przed wyjazdem, my tak zrobiliśmy i cały proces emigracyjny poszedł gładko bez żadnych niespodzianek.
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata: gratuluję i powodzenia dalej.

No właśnie to jest fajne w USA/Kanadzie, że te kraje od początku były projektowane pod poruszanie się samochodem. Wszyscy na tym zyskują bo to rozwijało ten kontynent pod każdym względem, jest więcej przestrzeni dla mieszkańców(rozbudowane przedmieścia).

Co do jedzenia to fakt, tutaj na minus dla USA(nie wiem dokładnie jak w Kanadzie), że mają mniej rygorystyczne przepisy dotyczące stosowania GMO i innych podobnych środków.
  • Odpowiedz
@Grzegorz_Floryda1:

Indywidualne preferencje no ale przecież mieszkanie w domu w porównaniu do mieszkania zawsze na plus, samochodem też o wiele przyjemniej podróżować, przynajmniej w PL w mniejszych miastach zwykle wszędzie bez korków można dojechać szybko samochodem bez korków i straty czasu.
  • Odpowiedz