Wpis z mikrobloga

Wow, w #dragonsdogma2 dodali mikrotransakcję w dniu premiery. Za kryształki można kupić sobie np. szybką podróż (bardzo limitowaną w grze, rzekomo design choice) i... możliwość zmiany wyglądu.
Jeden slot na zapis. Nie można zacząć nowej gry.

Okazuje się, że beznadziejna optymalizacja to nie największa czerwona flaga tej gry.

#gry #ps5 #xbox
Theos - Wow, w #dragonsdogma2 dodali mikrotransakcję w dniu premiery. Za kryształki m...

źródło: obraz_2024-03-22_072702360

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@Theos: To jest #!$%@? absolutnie obrzydliwe. Aż mnie przytkało. Życzę im, żeby #!$%@? się na ten głupi ryj i nie zwróciła im się ta gra. Niech giną
A ten który to wymyślił posrał się w gacie. Publicznie.
  • Odpowiedz
  • 5
@PanHeniek45: miras, nie denerwuj się. Gra ma super oceny i po pierwszych godzinach premiery już widać, że jest hit sprzedażowy. Dlatego odradzam emocje.
  • Odpowiedz
  • 4
@PanHeniek45: no lepiej się nie denerwować, bo gra osiąga i osiągnie sukces, mimo kontrowersji i problemów. Na steamie wykręcili peak 185 tys. na premierę, w trakcie której Europejczycy już spali. Zapowiada się bardzo wysoki peak na steamie, a drugie tyle będzie na konsolach.
  • Odpowiedz
Na steamie wykręcili peak 185 tys. na premierę, w trakcie której Europejczycy już spali. Zapowiada się bardzo wysoki peak na steamie, a drugie tyle będzie na konsolach.


@Theos: I szkoda. Bo gracze powinni to zbojkotować, ale niestety jak świnie. Zeżrą wszystko.
  • Odpowiedz
@Theos: a przez chwilę myślałem nawet żeby kupić preorder ale ściągnąłem kreator postaci i zobaczyłem wymagania xD
Do tego brak polskich napisów w grze więc stwierdziłem że nie warto, nie za 300zł
  • Odpowiedz
  • 0
Chciałem ograć na XSX


@Maku_15: lepiej poczekać za optymalizacją. Albo chociażby głupią opcją zablokowania klatek na 30. Obecnie lata między 30-40.
  • Odpowiedz
@PanHeniek45: Bojkotować, bo w grze singlowej dodali płatne cheaty? Ja w ogóle nie rozumiem "Pay2Win" w grze singlowej, nie chcesz mieć mocy do teleportowania się po całej mapie to nie kupujesz. Większość graczy cheatów też nie aktywowała.
  • Odpowiedz
@Theos Mam nadzieję że cofną tą swoją absurdalną decyzję. W innym wypadku nie będę miał oporów przed kupnem tej gry za ułamek ceny z Argentyny Turcji czy Nigerii ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 23
@Vetinari: Capcom zwyczajowo dodaje płatne czity, zupełnie zbędne (np. RE4, DMC), ale tutaj niesmak jest dużu, dużo większy. Kwestia limitowania szybkiej podróży była tłumaczona przez reżysera gry jako wizja, wybór, a pojawił się na nią czit.Zmiana wyglądu też powinna być funkcją ot tak dostępną. Bo nawet jeśli są to rzeczy do wygrindowania, to to nie zmienia istoty rzeczy.
  • Odpowiedz
Bojkotować, bo w grze singlowej dodali płatne cheaty?


@Vetinari: Tak. To jest punkt pierwszy. Druga sprawa, nie zaczniesz nowej gry jak nie zapłacisz haraczu. No #!$%@?.
Każda mikrotransakcja do gry w pełnej cenie powinna być bojkotowana. Rozumiem płatne dodatki fabularne, albo mikrotranaskcje w grach F2P bo za coś serwery trzeba utrzymać. Ale nie w singlu za 80dolców
  • Odpowiedz
@Theos: czekam na grę którą będzie można przejść tylko raz, a potem się sama skasuje z dysku. Nie ma czegoś takiego że raz się płaci i gra się w kółko, chcesz to kup jeszcze raz.
  • Odpowiedz