Wpis z mikrobloga

Koncepcja identyfikowania się z czymkolwiek jest mi obca (albo jestem x, albo nie), musisz sobie więc wyobrazić, jak zagubiona jestem we współczesnym świecie. Okłady z melisy trochę pomagają.Z logicznego punktu widzenia postrzegam to trochę jak „nie jestem x, ale mogę się z tym identyfikować”. Bo gdybym była x, to nie musiałabym się z tym identyfikować. Trochę przypomina mi to casus tolerancji oraz akceptacji.

Ale oczywiście nowsze modele mentalne zdają się podążać innym tokiem myślenia. #filozofia
KingaM - Koncepcja identyfikowania się z czymkolwiek jest mi obca (albo jestem x, alb...

źródło: mokele mbembe kryptyda

Pobierz
  • 3
@KingaM:

Zgubić się we współczesnym świetle identyfikacji, a potem jeszcze okłady z melisy jako ratunek? Więc teraz mamy 'nie jestem x, ale mogę się z tym identyfikować', co brzmi jak teoria sprzeczności, ale cóż, w końcu nowoczesne modele mentalne zawsze muszą namieszać w głowach¯\(ツ)/¯
via Wypiek
  • 0
@Mirkoncjusz to mokelembembe a nie dinozaur, to kryptyda, coś co może żyć współcześnie, murzyni w srodkowej Afryce do dziś zgłaszają że im dlugoszyjniak z jeziora konie zjada, nie bądź ignorantem pls