Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia przewlekłej nerwicy a kategoria wojskowa? Mam D bo mam niedoczynność tarczycy, ale mam również przewlekłą nerwicę, która wraca co jakiś czas i nie pozwala mi funkcjonować. Jakoś 8 lat temu byłem nawet w szpitalu psychiatrycznym, bo liczyłem, że mnie szybko wyleczą i będę miał spokój, ale wiadomo jak to wygląda i po 2 tygodniach wyszedłem. Leczę się, przyjmuje leki podczas epizodów kiedy z lękami jest ciężko. Obecnie np. właśnie jestem podczas takiego epizodu. Od maja dostałem lęków związanych z obroną licencjatu i pracą w korpo w której źle mnie traktowali. Wychodzę już na prostą ale tutaj pojawia się pytanie:

Czy to się kwalifikuje, żeby zmienić kategorię na E?

Mam jeszcze papiery z psychiatryka, a jutro mam teleporadę z psychiatrą i podejmę tematu, ale pytam jeszcze tutaj

#wojsko #wojna #obowiazkowecwiczeniawojskowe #medycyna
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@fukinloner: no to kuuuurde, elegancko. Dzięki Miras.

Myślisz, że coś aktorzyć czy po prostu pokazać papiery i pogadać z psychiatrą? Oczywiście celuję w kategorię E
  • Odpowiedz
@Irciu: mam tez podobnie, tyle ze bez leczenia w szpitalu - mam udokumentowane leczenie psychiatryczne (ostatnie 9 lat) tak ze jak mnie wezwa na komisje to pojde z cala dokumentacja i tyle, a to ty myslisz proaktywnie wyslac do WCR wniosek o zmiane?
  • Odpowiedz
@Irciu: Mam do Ciebie pytanie. Dostałeś przez niedoczynność tarczycy D? Możesz napisać coś więcej? Sam zbieram przeróżną dokumentację i mam niedoczynność tarczycy od urodzenia, którą odkryłem dopiero kilka lat temu ^^ Ale jest ciągła przewlekła od urodzenia i do końca życia. Co do Twojej nerwicy to uwierz, że jak masz papiery z psychiatryka to z automatu i bomby dostaniesz E. Masz to wręcz gwarantowane.
  • Odpowiedz
  • 0
@Luqart: myślisz że po 8 latach nie jest za późno?

Odnośnie tarczycy powiem tak. Trep na komisji najpierw dał nam 1h wykładu jak to wojny nie będzie i że jak mamy jakieś dolegliwości to nie mamy mówić. Ja powiedziałem. Kazali przywieźć dokumentację i elo D
  • Odpowiedz
@Irciu: Czyli jednak niedoczynność tarczycy to z automatu D. Dobrze mieć potwierdzenie :) Czyli będę miał co najmniej D, o ile mnie wezmą. Nigdy nie jest za późno. Składaj i będziesz miał E.
  • Odpowiedz