Wpis z mikrobloga

A ja chciałbym podziękować polskim rolnikom za ich protesty, bo dzięki temu dowiedziałem się, że produkowana przez nich żywność jest najniebezpieczniejsza i najmniej zdrowa w całej UE (źródło) co pozwoliło mi zmienić dotychczasowe zwyczaje zakupowe i zamiast jak do tej pory sięgać głównie po polskie produkty, zacząłem coraz częściej kupować żywność pochodzącą z krajów zachodniej UE.

#sejm #protestrolnikow #rolnictwo #zdroweodzywianie #polityka
grimhzr - A ja chciałbym podziękować polskim rolnikom za ich protesty, bo dzięki temu...

źródło: dziękuje

Pobierz
  • 8
  • 19
przeczytałem jeszcze raz co napisałem żeby upewnić się, że dobrze pamiętam

zacząłem coraz częściej kupować żywność pochodzącą z krajów zachodniej UE


@arais_siara:

Czyli teraz drób z jakiego kraju kupujesz?


Będziesz teraz wypytywał o konkretne produkty żeby w końcu trafić na taki, który jest dziełem polskiego rolnika co pozwoli ci z wielką dumą orzec "MAM CIĘ, NADAL KUPUJESZ OD POLSKIEGO ROLNIKA"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozwól zatem, że
@grimhzr: To podaj mi te alternatywy, z chęcią zapoznam się z Twoimi propozycjami, może również się skuszę. Szybciej byłoby podać nazwy produktów, producentów, niż napisać tak dużo o niczym :).
edit: jeszcze dodam, że używanie przy hodowli dużych ilości antybiotyków, nie oznacza że w produkcie końcowym one się znajdują, i jako ciekawostkę powiem że w Polce rolnicy używają bardzo mało pestycydów w porównaniu do Europy zachodniej.

Średnie zużycie substancji czynnych na
@grimhzr: ty myślisz że żarcie w zagranicznych dyskontach to pochodzi wyłącznie od polskiego rolnika? Nie jedna inba na wypoku była o to że skład tego samego produktu od tego samego producenta na rynek polski i niemiecki się różnił składem i gorszy szedł do Polski