Wpis z mikrobloga

@BeginEnd: Włoszczyznę, majonez kielecki, musztardę, ogórki kiszone, marynowane grzyby, groszek w puszcze i natkę z pietruszki.
Jeśli chcecie dodawać bezsmakowe zapychacze, to jeszcze jajka i ziemniaki.
Niektórzy taką sałatkę profanują jabłkami, ale odpowiednia ilość ogórków i grzybów uchroni Was przed tym absurdem.
I powiedz żonie, aby spytała na wykopie ile czasu może wytrzymać sałatka jarzynowa w lodówce, bo to trochę za wcześnie jak na takie zakupy.
  • Odpowiedz
@JustMightBe: Dokładnie, nie ma co sobie życia komplikować. My kiedyś z różową ustaliliśmy podział obowiązków, ona gotuje, ja zmywam naczynia. Na drugi dzień kupiłem zmywarkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Pomidorken: Wręcz przeciwnie. Oglądałem recenzję sałatki jarzynowej z "Fukiera" i ta sałatka zawierała mnóstwo majonezu.
Kielecki jest o tyle fajny, że wystarczy dodać go niewiele, aby sałatka była smaczna, ale mniej kaloryczna od warzyw pływających w jakimś winiary...
  • Odpowiedz
@Pomidorken: Fasola gorsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Octowe (pochodzące z grzybków) przełamanie słodkości warzyw IMO sprawia, że sałatka nie jest taka nudna.
Ale najgorsze są moim zdaniem ziemniaki. Ich smaku w ogóle nie czuć, więc służą tylko do tego, aby sałatki wyszło więcej.
  • Odpowiedz
@BeginEnd: Następny niechętny do grzybów... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętaj tylko, że jeśli we włoszczyźnie jest bardzo marna pietruszka, lub bardzo marny seler, to warto tych warzyw dodatkowo dokupić.
No i warto kupić też całego pora, bo we włoszczyznach dają jakiś zwiędły, mikroskopijny kawałek...
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: A czytałeś coś o sałatkach na przestrzeni czasu? Moja babka rocznik 38 to właśnie zawsze robi z pyrkami. Po pierwsze bieda, po drugie z okolic Poznania. W sumie to już teraz taka warzywno-owocowa się zrobiła, z jabłkiem i kukurydzą by tego kartofla przełamać.
  • Odpowiedz
@Pomidorken: Nie za bardzo czytałem. Tak jak na szybko patrzę, w starszych książkach kucharskich nie wspominano o czymś takim.
Wychodzi na to, że to taki mieszaniec powstały z polskiej sałatki ziemniaczanej z francuskim Macédoine de légumes.
  • Odpowiedz