Wpis z mikrobloga

Ile według was kosztuje Lamborghini Huracan LP619-4 TwinTurbo z 2019 roku?

Okazuje się, że Budda potencjalnie nabył samochód poniżej wartości rynkowej. Czyli jednak znajomość się opłaciła?

Już spieszę z wyjaśnieniami. Dzięki @Nie_chce dowiedzieliśmy się, że na fakturze o MGP widnieje ok. 532 584,83 zł tytułem spłaty leasingu i wykupu. Piszę około bo może wystąpić delikatna rozbieżność ze względu na słabą jakość odbicia tuszu na zeskanowanym dokumencie. Dodatkowo dochodzi 1. punkt "Nabywca na podstawie faktury pro-forma wpłaci na rachunek bankowy Zbywcy kwotę w wysokości XXX stanowiącą wartość nabycia pojazdu" co finalnie przekłada się na nieznaną kwotę.

Na podstawie faktur udostępnionych przez MGP postanowiłem przeprowadzić następujący eksperyment. Tak przerobiłem skan dokumentu żeby poznać, czy Budda rzeczywiście nie nabył samochodu okazyjnie.

ZAZNACZONE ZIELONĄ RAMKĄ CYFRY NIE SĄ ZROBIONE PODOBNĄ CZCIONKĄ, TYLKO SĄ SKOPIOWANE Z MIEJSC ZAZNACZONYCH NA CZERWONO. OCZYWIŚCIE ODLEGŁOŚCI ZOSTAŁY ZACHOWANE.

Wprowadziłem 4 wartości żeby oddać jak najbardziej wiarygodnie możliwe warianty:

Od góry:

202 201,00 - Jest to według mnie wersja ostateczna. Ktokolwiek miał styczność z fakturami, to wie, że tak właśnie zapisuję się kwotę na fakturze. Dodatkowo dodając VAT w 99,99% przypadkach kwota na fakturze jest z groszami. Świadczyć może też o tym sposób zapisu np. "ilość 1,00". Faktura jest z fakturowo.pl czy innej strony/programu, gdzie zapis wygląda właśnie tak wygląda.

1 202 201,00 - Sami widzicie, że zakryte miejsce jest za małe żeby ukryć taką wartość.

1202201,00 - Tego zapisu chyba nie muszę opisywać

1 202 201 - Zapis mieści się, ale czy ktokolwiek miał styczność z fakturą bez miejsc dziesiętnych?

Podana kwota tj. 202 201,00 służy jako przykład. Nie dotyczy ceny za którą Budda nabył samochód!

Mógłbym poprzestać na 2 pierwszych wariantach, ale uczciwie jest zaprezentować wszystkie możliwości. Na fakturze widać miejsca dziesiętne, wiec chyba oczywiste jest, że pierwszy wariant jest prawidłowy.

Przejdźmy dalej:

W miejscu "SŁOWNIE" dodałem zakryte miejsce z faktury nissana. Miejsce oznaczone na czerwono "- nissan". Ramki są identyczne. Dla pewności wyciąłem z faktury nissana i skopiowałem słowa oznaczone strzałką. Pasują idealnie. Faktura dotyczy Nissana Nismo 2016 rok. Cena nie przekracza miliona złotych, więc przyjąłem, że jest tam kwota 6 cyfrowa + miejsca dziesiętne. Dopasowując to Lamborghini wychodzi tylko niewielka różnica. Nie ma możliwości żeby zmieścić tam słownie "Milion" lub bardziej poprawnie "jeden milion". Wychodzi, że kwota na fakturze Lamborghini również jest 6 cyfrowa + miejsca dziesiętne.

Tutaj jest seryjny Lamborghini Huracan LP619-4 za 1 000 000 zł. Bez TwinTurbo i innych dodatków. Dodatkowo rocznik 2017.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/lamborghini-huracan-lamborghini-huracan-lp610-4-ID6FRBM5.html

Wspólnymi siłami dochodzimy prawdy o Muppet Show!

#budda #famemma #polskiyoutube #afera #motoryzacja
10kobla - Ile według was kosztuje Lamborghini Huracan LP619-4 TwinTurbo z 2019 roku?
...

źródło: huracan wykop

Pobierz
  • 11
  • 6
@miluvzkittenz: W Polsce nie ma tego rocznika. Seryjny EVO z 22 roku kosztuje w Polsce 1.800.000-1.900.000 zł. W Niemczech EVO z 2019 roku kosztuje 1.100.000-1.300.000 bez akcyzy. Znalazłem jednego TwinTurbo za 1.727.968 zł, oczywiście bez akcyzy. Wersja droższa, bo performante, ale jeżeli przyjmiemy na podstawie mobile.de, że różnica w cenie w wersji EVO a performante wynosi 200-300 tys zł, to taka sama może być w przypadku TwinTurbo. Tylko jedno ale. Takich