Wpis z mikrobloga

Nawiązując do: https://wykop.pl/wpis/75489539/wpis.

Dziś również byłem w #biedronka i jest jeszcze gorzej.
2/3 paragonu to reklama. Przykre to. W dobie, gdy Klient płaci za reklamówkę, opakowanie z tworzywa sztucznego dyskont marnuje papier termiczny, którego nie poddaje się recyklingowi.

Skoro mój paragon zmieściłby się na 10 cm to znaczy, że na długości rachunku jaki otrzymałem zmieściłoby sie jeszcze dwóch Klientów z identycznymi zakupami.

Słabe to tym bardziej, że Biedronka drukuje dziennie setki paragonów. Ile kilometrów papieru termicznego się marnuje?

#biedronka #paragony
tomamora - Nawiązując do: https://wykop.pl/wpis/75489539/wpis.

Dziś również byłem w ...

źródło: temp_file7759986477305070821

Pobierz
  • 11
@tomamora: Ale z czym się nie zgodzisz? To po prostu kolejna forma reklamy, to nie jest w żaden sposób dyskusyjne. Reklamy nie są takie, jakie ty wolisz, tylko takie, które przynoszą największy efekt przy najniższym koszcie. Ktoś policzył i wyszło mu, że jest to najlepszy nośnik reklamy, więc go wykorzystuje i tyle.

Oburzaj się tak samo na billboardy, które są setkami metrów kwadratowych plastiku, który też nie podlega recyklingowi, bo to
  • 0
@sphinxxx zaczniemy od tego, że bilbord wykonany z tworzywa sztucznego (plastik to materiał wybuchowy) wiszący na ścianie ma okres żywotności jakiś tydzień, dwa, miesiąc. Paragon na artykuły spożywcze? Co z nim zazwyczaj robisz? W najlepszym wypadku jest wyrzucany do kosza albo zostawiany na kasie. Po co więc ten śmieć powiększać skoro jego czas żywotności to kilka minut.

Czy reklama na paragonie dziala? Działa, w moim przypadku na nerwy. W biedronce jestem praktycznie
zaczniemy od tego, że bilbord wykonany z tworzywa sztucznego (plastik to materiał wybuchowy)


@tomamora: zaczniemy od tego, że plastik jako potoczne określenie tworzywa sztucznego jest tak samo poprawne, jak potoczne określenie materiału wybuchowego. Co więcej, w słowniku jest nawet na wyższej pozycji, więc daruj sobie takie czepialstwo, szczególnie jak nie masz racji.

. Drukarka oprócz tego że zużywa ten papier to zużywa też prąd, toner i uwaga: mój czas.


@tomamora:
  • 0
"(...) zaczniemy od tego, że plastik jako potoczne określenie tworzywa sztucznego jest tak samo poprawne, jak potoczne określenie materiału wybuchowego. Co więcej, w słowniku jest nawet na wyższej pozycji (...)" - oba określenia są równie poprawne czyli uwaga... są niepoprawne. Tworzywo sztuczne, semtex C4 to są poprawne okreslenia.

"(...) twój czas nie interesuje biedronki XD A w zasadzie interesuje - im dłużej jesteś w sklepie, tym lepiej dla nich.(...)". Sklep jest zainteresowany
@tomamora: ekologia jest niestety wyłącznie na papierze, firmy mają ją gdzieś, jakieś tam akcje zrobią, ale gdzie się mniej opłaca to już nie, oczywiście warto im wytknąć.

Podobnie marnują dobre butelki zwrotne po piwach, specjalnie sobie zamówili etykietę "bezzwrotną" na niektóre piwa np. Fortuna/Miłosław, chociaż te butelki są identyczne jak we wszystkich innych sklepach, zwyczajne zwrotne. Butelki po niektórych piwach w końcu zaczęli przyjmować, żeby było, że są eko.