Wpis z mikrobloga

Hej. Kupiłem laptop Acer aspire 7 z rtx 3050 oraz Ryzen 5625u. Zainstalowałem windows 11 i mam jakieś dziwne migotania matrycy przy przeglądaniu neta. Raczej dzieje się to tylko jak zmieniam karty. Nagrałem w spowoleniu film który pokazuje jak to wygląda. Polecam końcówkę gdzie pół ekranu gaśnie. Teraz nie wiem co jest popsute - jakieś sterowniki laptopa czy ten windows 11 jest aż tak spieprzony. https://streamable.com/3dxyq

Może ktoś ma takie problemy na innym laptopie i to wina windows 11? OCCT testowałem i gpu i CPU i wszystko ok na full obciążeniu choć nie gapiłem się przez 20 min na ekran.

#windows11 #laptopy #acer
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Rad-X jutro chyba w10 zainstaluje. Szkoda mi się kopać bo nowy łapek za 1850zl kupiłem i za taką cenę nie kupię znowu raczej. Jak na w10 będzie git no to wina tego dziadostwa W11 definitywnie. Właśnie go próbuje zglitchowac na Ubuntu i mi się nie udało
  • Odpowiedz
@schreder: no jak chcesz się #!$%@?ć z nowym sprzętem to "papaj machający ręką.png", może się przyda nowa karta graficzna do grania w Tuxa ;)

Wywalenie połowy ekranu na czarno nie wygląda na winę tylko systemu operacyjnego, no ale już tu sam zadecydujesz
  • Odpowiedz
@schreder: poza tym do tego aspire, sam kupiłem lapka z tej serii. Straszne gówno, łożysko w wiatraku się zużyło i zaczął strasznie buczeć/ lub przestać się obracać powodując przegrzanie, ogólne spowolnienie kompa a na koniec reset (nawet w counter strike).
A do tego sama klawiatura podświetlona zrobiona tak że zaraz literki się wyrobią obok miejsca gdzie naciskałeś.
  • Odpowiedz
@schreder: filmik niedostępny ale czy chodzi o to, że obraz miga i masz zielone tło? Bo ja tak mam przez peirwsze 10-15 min od włączenia kompa jak chce coś obejrzec na yt. Potem już jest git. xd
  • Odpowiedz