Wpis z mikrobloga

Ktoś tu kiedyś wrzucał modyfikację rozlutownicy ZD-cośtam, wstawiając pompkę centralnego zamka od mercedesa. Ja mam pomysł, żeby tego ZD sprzedać w #!$%@? i zrobić swoją odsysarę na jakiejś markowej kolbie.
Pytanie mam odnośnie siły tej pompki. Czy ona dobrze ciągnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Da się jakoś sprawdzić parametry tych pompek w necie? A może coś innego zastosować?
#lutowanie #elektronika #elektronikadiy #majsterkowanie #diy #mechanikasamochodowa
Sla_Voy - Ktoś tu kiedyś wrzucał modyfikację rozlutownicy ZD-cośtam, wstawiając pompk...

źródło: sdf

Pobierz
  • 17
Ktoś tu kiedyś wrzucał modyfikację rozlutownicy ZD-cośtam, wstawiając pompkę centralnego zamka od mercedesa. J


@Sla_Voy: jam to był.

Ja mam pomysł, żeby tego ZD sprzedać w #!$%@?


@Sla_Voy: i to jest bardzo dobra koncepcja. Bo #!$%@? mnie to gówno niemiłosiernie. Tylko niestety nadal nie wiem, na co to gówno wymienić.

Siła ssania pompki od merola jest wystarczająca, piękne jest też to, że z pompką od merola rozlutownica już jedynie mruczy
Pytanie mam odnośnie siły tej pompki. Czy ona dobrze ciągnie?


@Sla_Voy: i jeszcze kontynuując, bo napisałem #!$%@?-post, a w sumie nie odpowiedziałem na pytanie. Kupiłem jakąś randomową pompkę z samochodowego szrotu, nawet nie pamiętam od jakiego modelu, tyle, że to był mercedes. Jakiś starszy. To nie jest tak, że taka pompka ma jakąś niesamowitą siłę ssania i trzeba elementy smd przytrzymywać, bo je wessie. Ssanie jest trochę silniejsze, niż przy oryginalnej.
  • 1
@Jarek_P: Mam dwie sztuki, jedna w robocie włączona cały czas, druga w domu prawie nówka nieużywana. Kupione bo nic lepszego nie było, a są nawet wersje z wentylatorem do chłodzenia zasilacza cały czas działającym :D Ogólnie konstrukcja tego to jakiś cyrk, ale czasem coś się da tym zrobić, pomijając czyszczenie, przepychanie itd. więcej to prądu naciągnęło niż było używane.
Jak się zapycha rurka w grzałce to ustawiam 400 stopni i czekam
  • 1
@Jarek_P: Opinia gościa, który serwisuje stare wzmacniacze:
Rewelacyjnie, 6 lat beż awarii, wymiana tylko filtrów, uszczelek, i kilku grotów więc to najlepsza rekomendacja, a sprzet pracuje praktycznie 365 dni w roku po kilka godzin bo serwis mam w domu, mam wersję 100W
teraz myślałem nad np. taką xytronic DIA 100


@Sla_Voy: wygląda ciekawie, ale kosztuje też niemało. Sama ta kolba jest niemal w cenie naszej gównorozlutoiwnicy, a całe urządzenie (lutownica+rozlutownica, nie znalazłem osobno) kosztuje już sobie zdrowo, a dodatkowo zniechęca lutownica na groty 900M

Szczerze mówiąc, kusi mnie by zaryzykować i kupić tą chińską klamkę, którą linkowałem. W najgorszym przypadku będę miał dwie badziewne, jedną działającą i drugą jako bazę do przeróbek. Bo
@Sla_Voy: chociaż... nie, jeszcze chwilę się wstrzymam, to wygląda na bardzo wczesną wersję, zwykła kolba chyba nawet jeszcze od 900M wyposażona w tą odsysającą przystawkę i dotykowy włącznik pompki sprawiający wrażenie dodrukowanego drukarką 3D. Chyba jednak poczekam na rozwojowe wersje.
@Sla_Voy: już są:

https://www.aliexpress.com/item/1005006644303688.html

I chodzi mi po głowie, by kupić sam grot i wstawić go po prostu do posiadanej już lutownicy T12 (Aifena A8 mam), a pompkę próżniową - z kolejnego Mercedesa pożyczyć :) kwestia tylko sensownego dorobienia włącznika, ale to jest do rozwiązania. Pójście na łatwiznę i dorobienie trzeciego kabla z nasadzanym na rączkę dotykowym włącznikiem jest przecież bezproblemowa, a przy tym najbardziej prymitywna, tu aż się prosi wymodzić
@Sla_Voy: i super. Najwyraźniej widać, że to jest początek jakiegoś większego projektu i może wyjdzie z tego sensowny sprzęt. Sam grot chyba zaryzykuję i kupię, 70zł w ciemno wydać jestem w stanie, a jeśli to zadziała z normalną stacją lutowniczą, to dorobienie pompki nie jest problemem.