Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie budowy domu i chciałbym zamontować rekuperację. Zgodnie z informacją w programie ,,Czyste powietrze'' - dofinansowanie mogą otrzymać tylko domy, w których rekuperacja została zamontowana po odbiorze budynku oraz w projekcie nie miały zaplanowanej wentylacji mechanicznej. W moim projekcie jest wentylacja grawitacyjna. W związku z tym, mam pytanie:

Czy zrobienie rekuperacji zaraz/od razu po odbiorze domu kwalifikuje się w takim razie do dofinansowania i czy to się opłaca (dobrze rozumiem, że dofinansowanie wynosiłoby 30% czy mniej)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobiłbym przepusty w stropie i przygotował wszystko pod rekuperację. Następnie odebrał dom i w trakcie wykończeniówki zamontował reku i złożył wniosek o dofinansowanie. Co o tym myślicie? Przeszłoby?

Rekuperacji - z tego co wiem - i tak nie będę mógł włączyć do momentu gdy tynki nie wyschną, więc teoretycznie nie ma sensu montowania jej przed wykończeniem.

#rekuperacja #budujzwykopem #budowadomu
  • 4
@chiraclee: jeśli nie ma innych warunków to powinno przejść, dla pewności zapytał bym w urzedzie tyle że teraz zrobisz kominy które potem bedziesz i tak musiał zaślepić a za tą kasę mógłbyś pewnie zrobić rekuperację
  • 1
@darek-jg: Dzięki za odpowiedź.
Właśnie problem w tym, że nie chciałbym montować kominów od wentylacji grawitacyjnej. Ciekawe jak nadzór na to patrzy przy odbiorze? Generalnie w mojej okolicy nadzór nawet nie przyjeżdża na budowy, a odbiory robi na podstawie map. Ewentualnie mogę po prostu spróbować nie robić kominów i jeśli nadzór przy odbiorze stwierdzi, że musi być wentylacja jakakolwiek to już nie będę miał wyjścia i zamontuje reku. A jak się