Wpis z mikrobloga

Nie posiadam auta przez miesiąc, także czasami jeżdżę autobusem. Nawet jakby komunikacja miejska była za darmo, to i tak bym się na nią nie przesiadł.
Gorąco jak w piekle, stare baby się przepychają, szturchają, ludzie śmierdzą, kaszlą, chyrlają, depczą.
Piątek, widać że chłop ztyrany jak pies, chleje Tatrę, później wyjął kiełbasę, a na koniec kanapkę z pasztetem.
Może pieniądze nie dają szczęścia, ale dają komfort.
#oswiadczenie #komunikacjamiejska #transport #samochody
  • 79
@Sylwester_Zwalon: @Ritowel11 @open_or_die
Mam idealne rozwiązanie na problemy za duża ilością aut. Brakiem parkingów, korkami itp.
Prawo jazdy powinno być trudne do zdobycia. Tak że tylko co trzeci aktualny kierowca by miał prawko. Byłyby testy nie tylko z samej znajomości przepisów i poruszania się przez skrzyżowania. Ale także dynamiczna jazda, jazda w trudnych warunkach, ładne czyste parkowanie z pomyślunkiem. Sprawdzanie ogólnej wyobraźni oraz testy na IQ. Minimum 105IQ żeby zdać. I
gowno prawda, ściągnij koronę z głowy na chwile


@Ritowel11: Byłem kiedyś niemal fanatycznym pedalarzem. Wszędzie rowerem. Nawet jak sobie rękę rozciąłem i potrzebowałem zeszyć, to do szpitala pojechałem rowerem. Ale z wiekiem zaczęły mnie męczyć większe zakupy. Zwłaszcza zimą. Kupiłem samochód i do roweru w formie użytkowej nie wracam. Tylko rekreacja.
@tellet: co to za urojenia konserwy. Jakbyś mieszkał kiedyś w mieście to byś wiedział, że często lepiej pojechać komunikacją miejską, bo np nie trzeba się martwić o parking i można piwko się napić i wrócić. Wgl nazywając to jakiś zbiórkomat pokazujesz swoje zakompleksienie.
Inne rzeczy to szkoda komentować, zacznij oglądać coś innego niż republikę. Jutro do kościółka, a resztę tygodnia dalej będziesz zjebem, husaria auuu
@Sylwester_Zwalon: Zbiorkom nie jest po to żeby był wygodniejszy. Z resztą, zbiorkom nie ma szans zastąpić samochodu w 100%. Ale może być szybszy. Może jestem #!$%@?ęty ale gdy mam dobre połączenie i nie muszę niczego targać to wolę jechać tym tramwajem (bo autobusów to raczej nie dotyczy) przez 30min scollując vikop niż siedzieć w samochodzie godzinę #!$%@?ąc się na korki.
I w dodatku często płacę więcej za bilety niż zapłaciłbym za
@Ritowel11 nie kazdy ma czas zeby sie bawic w komunikacje miejska, nie kazdy ma stare auto i nie kazdy musi codziennie do pracy jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak czasem chce folkloru to jade gdzies metrem, ale szybko mi przechodzi ;)
@open_or_die: oj tak, szwajcarska komunikacja publiczna, najlepsza na świecie a i tak szanse na smród 50/50. W lecie zaduch bo okien nie a się otworzyć a klima minergie nie wyrabia. Do tego spora szansa na kontakt z agresywnym importem z cieplejszych rejonów świata. Jak masz pecha to nawet taka przygoda życia może się przytrafić: https://kurier-kolejowy.pl/aktualnosci/44446/porwanie-pociagu-w-szwajcarii--mezczyzna-z-siekiera-porywa-14-pasazerow-i-maszyniste.html
@open_or_die: ale Was pieknie wytresowali

Więc spójrzmy na czas

Stoicie #!$%@? w korkach jak barany, jeździcie na przeglądy, opłacie wszelkie opłaty związane z amortyzacja auta, itp itd

Teraz w drugą stronę

Wsiadasz, płacisz 5 zł, masz godzinę żeby się nauczyć czegoś w tym czasie jak np jedziesz do pracy

Po 5 latach nie musisz już do żadnej pracy jeździć bo wyszedłeś z roboplanktonu który MUSI jeździć do roboty - masz swoją
@Sylwester_Zwalon: Trochę nie rozumiem o co się tutaj kłócić, jedna osoba woli jeździć autem, a druga komunikacją i tyle.

Dla mnie, na przykład, jeżdżenie samochodem po mieście, w ciągu dnia, to istna katorga. Męczy mnie nawet myślenie o staniu w korku czy krążeniu w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania. xD

Z tym że całe życie mieszkałem w miastach wojewódzkich, gdzie przejazd trasy rowerem lub tramwajem zajmuje, w godzinach szczytu, tyle samo lub