Wpis z mikrobloga

Nie posiadam auta przez miesiąc, także czasami jeżdżę autobusem. Nawet jakby komunikacja miejska była za darmo, to i tak bym się na nią nie przesiadł.
Gorąco jak w piekle, stare baby się przepychają, szturchają, ludzie śmierdzą, kaszlą, chyrlają, depczą.
Piątek, widać że chłop ztyrany jak pies, chleje Tatrę, później wyjął kiełbasę, a na koniec kanapkę z pasztetem.
Może pieniądze nie dają szczęścia, ale dają komfort.
#oswiadczenie #komunikacjamiejska #transport #samochody
  • 79
  • Odpowiedz
@Ritowel11 sama prawda, wyjmij głowę z 4 liter.
Też musiałem się męczyć z szwajcarską komunikacja przez 2 miesiące i nigdy więcej nie chce tego powtarzać.
Żeby to chociaż taniej wychodziło, to nie. Jest dokładnie takim sam koszt + starcone kilka godzin na dłuższe dojazdy + stare baby na każdym kroku.
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś musi na co dzień jeździć bydłowozami z przymusu, nie z wyboru i nie jest dzieckiem, albo studentem, to już se lepiej w łeb #!$%@?ąć.

Pamiętam traumę z jeżdżenia w tym syfie i smrodzie.
  • Odpowiedz
@Sylwester_Zwalon: fakt faktem. Jestem urbanistą z wykształcenia i zdaje sobie z tego sprawę, że w mieście transport zbiorowy jest jedynym sensownym rozwiązaniem, ale w Polsce jest na tak #!$%@? poziomie, że po prostu odstrasza od siebie ludzi
  • Odpowiedz
  • 6
@Pr3z3z transport zbiorowy w Polsce nie kest zły sam w sobie. Jest tani w miarę punktualny i dobrze rozbudowany w większości miast. Problemem jest stan taboru i klientela która go używa. Już nie mówiąc o gapowiczach przez co stan taboru jest jaki jest bo kasy nie ma
  • Odpowiedz
@Ritowel11 @finchharold co Ty gadasz, komunikacja miejska jest okropna, pomijając już aspekty wymienione przez opa to jeszcze jest duża szansa że jak gdzieś jedziesz to akurat wejdzie jakaś grupa patusow co drze mordę albo puszcza jakieś gówno na głośniku xD kiedyś jechałam autobusem i typ rozbił szybę bo nie kupił biletu i się zaczal przepychać z kanarem.... albo ile razy jakiś żul TAK #!$%@?Ł że dosłownie trzeba było stać z 5metrow od
  • Odpowiedz
@Sylwester_Zwalon: Jeździłem za darmo przez jakiś czas i było spoko, nie musiałem marnować pieniędzy na paliwo :) Może w moim mieście ludzie są bardziej kulturalni, bo nic mi nie przeszkadzało podczas jazdy, nawet jak był tłok ;)
  • Odpowiedz
@Sylwester_Zwalon: nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo pragną darmowej komunikacji miejskiej. Dla mnie darmowa komunikacja miejska to tłok, smród i wieczne spóźnienia. Komunikacja miejska powinna mieć na stałe w busie kanara który by za fraki #!$%@?ł nie płacące towarzystwo.
  • Odpowiedz
@Sylwester_Zwalon Przeciez komunikacja miejska nie da sie jezdzic. Smrod tloczno, stoisz. Na dodatek o okreslonej godzinie to jezdzi. Ale jak to mowil Jeremy C, dobrze, ze tylu ludzi wybiera komunikacje, wiecej miejsca na drodze na samochodow!!
  • Odpowiedz
  • 18
@Ritowel11 jak ktoś jeździ całe życie zbiorkomem to dla niego to norma, jak ktoś jeździ ciągle autem, a potem jedzie komunikacją miejską to jest przepaść
  • Odpowiedz