Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam taki problem. Posiadamy w pracy aplikację na telefon, w której się ogarnia komentarze i jakieś wrzutki na serwer własny. Problem w tym, że ostatnio zaktualizowaliśmy telefony do Androida 14 i aplikacja przestała działać. Cofnąć aktualizacji się nie da a z chłopem co aplikację tworzył kontaktu brak. Teraz moje pytanie czy jest z tej sytuacji jakieś wyjście?

Zastanawiałem się czy da się jakoś z pliku apk pozyskać kod i spróbować go skompilować pod nowego androida, pewnie nie bo ludzie by jumali aplikacjie bez pardonu. Ewentualnie może jakiś pomysł, którego nie ogarniam? Alternatywnie może ktoś wie w jaki sposób na Samsunga Galaxy S24 wrzucić androida 13, na którym aplikacja działała w sposób taki by nawet Janusz z Radomia to zrozumiał?

#androidstudio #android #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
@uncross89: Jak przejechał po apce proguardem to będzie ciężko, ale nie jest to niemożliwe. Nieobfuskowany bytekod javy w miarę dobrze się dekompiluje. Pytanie czy taniej nie będzie ogarnąć jakiegoś studenta wspartego chatem GPT żeby to od nowa napisał.
  • Odpowiedz
@uncross89: Dodatkowo co to znaczy ze przestała działać? #!$%@? się? Możesz wrzucić logcata? Możliwe ze tam leci błąd z jakimś opisem. Co do ewentualnej rekompilacji to masz 2 drogi.
- Dekompilujesz JADx i być może dostaniesz kod który się będzie kompilował, albo będzie wymagał pewnych poprawek. Ewentualnie będzie tylko baza pod przepisanie.
- Inna opcja to apktool, tam dostaniesz smali, taki czytelny bytecode. Można wtedy próbować podmienić albo poprawić pojedyncze klasy
  • Odpowiedz