Wpis z mikrobloga

@Jack47: najtaniej to załóż konto w jego banku na dowód/selfie/potwierdzenie przelewem i miej tam hajs

Z reguły nigdy z tym nie ma problemów bo i kupujący i sprzedający ma różne konta w różnych bankach i zawsze się coś pokryje
  • Odpowiedz
albo zagadaj ze sprzedajacym zeby zalozyl konto w tym samym banku co Ty i jak dojdzie do transakcji to zrobisz przy nim przelew na szybko.
  • Odpowiedz
@Jack47: 1. zmieniasz dzienny limit wypłat
2. chop chop do bankomatu, na raz może wypłacić jednorazowo max 8tys,
3. wkladasz karte,
4. pin,
5. wpisujesz 8tys,
6.wyciagasz karte,
7.zabierasz pienionszki.

powtarzasz punkty od 2 do 7 9 razy, UWAGA cięzko zgiąć portfel z taką ilością bankotów w środku.

  • Odpowiedz
@7uras: większość bankomatów ma limit wypłat 800zł.
Aby wypłacić 70K co w ogóle by się nie dało zrobić z jednego bankomatu bo tyle kasy by pewnie nie było trzeba by wykonać 88 transakcji, gdzie każda zajmie jakieś 2 minuty. 3h musiałbyś stać pod bankomatem i non stop wypłacać xd

Zależy to też pewnie do samego banku, w jednym w konkretnym typie bankomatów typu planet cash można jednorazowo wyciągnąć 4k. ale euronety
  • Odpowiedz
@turbine: nigdy bym na coś takiego nie poszedł. nie mam co robić tylko otwierać specjalnie konto w banku, podpisywać cyrograf, pieprzyć się z papierologią, studiować godzinami regulaminy po to aby sprzedać samochód i aby sprzedający mógł zaoszczędzić 5zł na przelewie ekspresowym xd
To już wolę nie sprzedać i poczekać na kupującego który zrobi przelew ekspresowy na który nie będzie skąpił 5zł.
  • Odpowiedz
@r5678: wypłacałem miesiąc temu w pko bp 50tys dokładnie tą procedurą którą opisałem, tyle, że podzieliłem na dwa dni XD
  • Odpowiedz
większość bankomatów ma limit wypłat 800zł.


@r5678: No i na #!$%@? te twoje wywody, jak jego nie interesuje większość bankomatów, tylko bankomat własny jego banku, w którym może wziąć 4k na kartę i 4k na blik dziennie (tak jest w ING), czyli jest to do zrobienia w 9 dni.
  • Odpowiedz
@r5678: a wypłacasz oczywiście w bankomacie swojego banku a nie złodziejskim euronecie płacąc prowizje od każdej wypłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@7uras: z euronetu już nie korzystam bo się zmienił regulamin i teraz korzystanie z tego jest płatne, więc niech się cmokną w pompkę :d
Ich plusem było to że są wszędzie, ale i tak jak wypłaca się większą kasę to nie szkodzi się specjalnie przejechać pod konkretny bankomat.
  • Odpowiedz
@turbine: nigdy bym na coś takiego nie poszedł. nie mam co robić tylko otwierać specjalnie konto w banku, podpisywać cyrograf, pieprzyć się z papierologią, studiować godzinami regulaminy po to aby sprzedać samochód i aby sprzedający mógł zaoszczędzić 5zł na przelewie ekspresowym xd

To już wolę nie sprzedać i poczekać na kupującego który zrobi przelew ekspresowy na który nie będzie skąpił 5zł.


@r5678: pisalem to na przekor, juz ktorys raz widze
  • Odpowiedz
@Jack47: ostatnio robiłam taką transakcję na 70k, plan był na gotówka + reszta przelewy ekspresowe w transzach robione w trakcie spisywania umowy (trochę to trwało). Koniec końców wszystko było płacone gotówką a kwota na umowie oficjalnej taka jaką można maksymalnie. Spisaliśmy drugą „nieoficjalną” umowę miedzy sobą na resztę kwoty.
Ale jeśli ma być legit to tylko przelewy
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: PKO BP wypłacają po maksymalnie 40 banknotów, a że często mają dwusetki, to można jednorazowo wypłacić 8000. Nie wszystkie mają takie nominały, ale z reguły jeśli to wpłatomat/bankomat, to będzie miał.
Z Euronetu da się 1000zł, tylko musisz odrzucić propozycję 800zł i wpisać 1000 ręcznie dwa razy.
  • Odpowiedz