Wpis z mikrobloga

W sumie to jak na fakt, że poprzedniego kompa składałem równe 10 lat temu i miałem tam I5 4690k to w porównaniu do dzisiejszych nowoczesnych procesorów skok wydajności nie jest jakiś specjalnie imponujący, ok. 50-100% wzrostu wydajności (zależnie od zastosowań).
W przypadku kart graficznych ten wzrost jest o ok. 300%, w przypadku pojemności dysków SSD w danej cenie wzrost jest 10 000% a w przypadku procesora mało imponujące 50-100%...

#amd #intel #komputery #informatyka #pc #pcmasterrace
KonwersatorZabytkow - W sumie to jak na fakt, że poprzedniego kompa składałem równe 1...

źródło: obraz_2024-03-13_231215359

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: procesory mają najmniejsze pole do popraw bo maja najmniej przestrzeni i są najbardziej ograniczone pod względem temperatury, napięcia itd. 100W idzie w jeden malutki czip a w karcie graficznej która jest kilkadziesiąt razy większa idzie maksymalnie 4 razy tyle.
W ogóle wydaje mi się że ten model gdzie mamy mobo CPU i GPU to jest jednocześnie dar i klątwa
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: to zależy. Wymieniłem 4790(84W) na Ryzena 7900(90W), cena z uwzględnieniem inflacji mocno zbliżona w dniu zakupu. W Cinebenchu 15 to odpowiednio 800 i 4000 pkt. Dla mnie różnica jest. Grafika z 1070 na 4070 Ti S. Faktycznie lekko ponad 3x szybciej, ale to nie wszystko, masz RT i to robi sporą różnicę.
  • Odpowiedz
  • 2
@KonwersatorZabytkow z ciekawości sprawdziłem średnie wyniki w prawilnym bechu(a nie tym ścieku od userbench), czyli firestrike od 3d Mark nastawiony na full HD i wyniki wyglądają tak:
-4690k - 7950
-7600x - 28973
-14500 - 33463
-14600k - 39024

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
szkoda, że są najlepiej wypozycjonowani


@KonwersatorZabytkow: Wiesz, Wikipedia jest traktowana jako wyrocznia prawdy a to w rzeczywistości wygląda tak że to co jest wypisane na Wikipedii ma tyle rzetelności i obiektywności co coś napisane na Reddicie czy Wykopie. A co roku błagają o dotacje choć srają pieniędzmi aż miło.

Z resztą to samo Google, z roku na rok coraz gorzej im działa ta wyszukiwarka bo non-stop przy niej grzebali żeby sztucznie
  • Odpowiedz
  • 0
@KonwersatorZabytkow wchodzę na oficjalną stronę 3D Mark. Zakładka scores, wybieram CPU, które mnie interesuje i benchmark(wybrałem firestrike, bo jest najlepszy do weryfikacji procków z uwagi na rozdzielczość) Później zaznaczam "physic score", żeby GPU w testowanym zestawie nie było brane pod uwagę i boom - masz wyniki jakie robił dany procesor w setupach użytkowników z całego świata, realne wyniki...

A 5600 może i być dalej najpopularniejszym wyborem, ale co z tego? Piszesz o
Ralphs - @KonwersatorZabytkow wchodzę na oficjalną stronę 3D Mark. Zakładka scores, w...

źródło: temp_file4706532455055426815

Pobierz
  • Odpowiedz