Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagów #rower #rowery #serwisrowerowy #mtb #gravel mam pytanie odnośnie pedałów spd. Kupiłem sobie pedały XLC PD-S01 no i dziś przyszły. No i mam problem bo po zamontowaniu bloków na butach oba buty dobrze siedzą w lewym pedale a w prawym żaden nie chcę się dobrze trzymać. Prawy jest uszkodzony czy jak? Regulowałem napięcie w prawym pedale kluczem imbusowym ale bez skutku, ten sam rezultat co wcześniej. Mam źle ustawione bloki (somehow?) czy ten prawy pedał jest trefny i mogę zwracać pedały sprzedającemu?
  • 6
żaden nie chcę się dobrze trzymać


@bb-8: Nie chce się dać wpiąć, czy się za łatwo wypina? Przynajmniej w Shimano regulacja siły wypięcia jest dość szeroka - zdaje się że między skrajnymi położeniami jest wiele obrotów śruby. Kiedy pierwszy raz regulowałem, zdawało mi się, że to nic nie daje. Później odkryłem, że kręciłem o pół obrotu, a trzeba było wielokrotnie więcej.
via Wykop
  • 0
Nie chce się dać wpiąć, czy się za łatwo wypina?


@swiadomy_anakolut: Nie wpina się w sumie, podnoszę prawego buta i pedał spada. Z lewym jest okej bo podnosząc but podnosi się i pedał.

Później odkryłem, że kręciłem o pół obrotu, a trzeba było wielokrotnie więcej.


@swiadomy_anakolut: dokręciłem na maxa a i tak but się nie trzymał w tym pedale w ogóle.
@bb-8: Ogólnie to wymaga dużej siły. Nogami naciskasz i się z oporem jakoś wciska, a rękami zdaje się to niemożliwe bo musisz stabilnie trzymać pedał i mocno wpychać buta. Obstawiam, że nie udało Ci się rękami przełamać tego wstępnego oporu i but się w ogóle nie wpiął. Obczaj na YT poradnik, jak wkręcać pedały (chyba, że wiesz jak) i wkręć. Pewnie z butem na nodze a pedałem na korbie będzie łatwiej
via Wykop
  • 0
@swiadomy_anakolut: jutro spróbuje z przymocowanymi pedałami do korby ale dziś jeszcze raz spróbowałem regulacji imbusem i już dokrecając naprawdę na maxa okazuje się, że but się trzyma tego pedała. ciekawe czy będę mógł się wypiąć teraz bo według instrukcji oba pedały były w domyślnym "medium" ustawieniu a teraz mam tak, że lewy jest w medium a prawy coś pewnie w very very high xd