Wpis z mikrobloga

@flytying: koleżko, razem ze mną i innymi chłopami w średnim wieku zostaniesz skierowany do odmrażania jajec w okopach które sobie sami wyskrobiemy w 2 rzucie, zaraz po tym jak sie rezerwiści skończą. będziemy mieli ksywy wujki, bo jesteśmy starzy i będziemy #!$%@?ć głupoty, że nas plecy bolą z niewyspania i kawki byśmy sie napili. a potem nas #!$%@? jakaś katiusza i koniec udręki.
@flytying może zdążysz jeszcze puknąć trójkę dzieci, zarabiać ponad przeciętnie takich ludzi nie biorą w pierwszych latach wojny. A jak chcesz się przygotować to poradziłbym robić medyka i wszystko co z tym związane
tak się wojna kończy, że elita jedzie do jakiegoś lasu aby im strzelilili w tył głowy, zwykli żołnierze dostają kulkę czy granatem na froncie, cywile zostają bestialsko zamordowani przez jakieś upa. Jednym słowem NIGDY WIĘCEJ WOJNY


@inflacja_biedaku: czyli co Saszka? Oddać wam Litwę, Łotwę, Estonię, a dla wygody podróżowania i większej przestrzeni operacyjnej także Suwałki i okolice? Przestraszyłeś nas strasznie. Bierzcie wszystko! ( ͡°( ͡° ͜ʖ(
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że zawsze możesz wybrać służbę zastępczą i mieć w dupie wojnę, bo to Ci gwarantuje konstytucja ¯\(ツ)/¯


@Zgrywajac_twardziela: Zależy od poziomu zagrożenia. Jeśli polska powiedzmy dołączy się do wojny i będzie się bała kontrataku rosji to ogłoszą pewnego rodzaju stan wyjątkowy który już konstytucje będzie miał w dupie.

A tak na logikę. Armia poborowa jest po to jest by zebrać
@Zgrywajac_twardziela: A to że już teraz nie ma poboru chociaż logika wskazuje, że pobór powinien się zacząć już jak rosja zaatakowała ukrainę wskazuje, że politycy wiedzą, że ludzie nie chcą walczyć i politycy nie chcą po prostu przegrać wyborów. Dlatego jeśli zwołają pobór to będzie to ostateczność gdy wojna będzie już pewna. Dlatego pobór to zła oznaka, czego fajnopolacy nie rozumieją bo to gwarantowana wojna a nie przygotowanie na ewentualność wojny
Zakładam, że większość Polaków to zakute łby i pójdą na wojenkę jak państwo przykaże, stąd ta garstka która skorzysta z przywileju zostanie zostawiona w spokoju.


@Zgrywajac_twardziela: Ja uważam, że nie ale to na podstawie danych z dupy. Wykop jest kompletnie niereprezentatywną grupą i poglądy ludzi tutaj co pokazują wybory nie maja znaczenia.

Bardziej zakładam wariant ukraiński - próba masowej ucieczki i kto ma kasę na łapówki ucieknie a reszta do woja.
Czy jeżeli mam 35 lat to w razie w jest szansa na to że powołają mnie do wojska? Jak jestem mgr inż to idę na szeregowego lumpa czy coś więcej na start? Pytam bo nie wiem kiedy #!$%@? do Chorwacji.


@flytying: nie wpadaj w popłoch. Mam znajomych na Ukrainie w niższym, podobnym i wyższym wieku i o ile nie zgłosili się na ochotnika to dalej żyją i pracują. Widzę się z
@Zgrywajac_twardziela: Ale jak pisałem wcześniej nieraz, nie zakładam by teraz armia poborowa była wysłana na ukrainę, to by się stało jakby armia zawodowa krajów jak polska, francja i tak dalej poległa albo jakby rosja nas zaatakowała. Czyli pobór pewnie blisko, ale niewiadomo czy kiedykolwiek zostaniemy wysłani na ukrainę jako poborowi. W wariancie optymistycznym rosja się wycofa i nie, w pesymistycznym może.

Ale jednak pobór = włączenie się aktywne polski na wojne
@janciopan:

Ja uważam, że nie ale to na podstawie danych z dupy. Wykop jest kompletnie niereprezentatywną grupą i poglądy ludzi tutaj co pokazują wybory nie maja znaczenia.

Wykop jest kompletnie niemiarodajny pod tym względem, tutaj wszyscy anty poborowi, a na proteście było w porywach 10 osób ¯\(ツ)/¯
Weź też pod uwagę, że spora część społeczeństwa to troglodyci którzy jeszcze sami się będą wyrywali na front. IMO o przywileju służby zastępczej wie
@Zgrywajac_twardziela: A tak logicznie, jak socjopata, to kalkulując ryzyko - jeśli naprawdę nie chcesz walczyć a masz możliwości (brak rodziny, kredytu i tak dalej) to emigruj już teraz. Najwyżej wrócisz jak się uspokoi i wtedy najgorszym razie stwierdzisz nie miałeś racji a w najlepszym unikniesz poboru i może śmierci.