Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #nato #polska #przegryw

Krótkie pytanie odnośnie tego co się dzieje.

Czy jeżeli mam 35 lat to w razie w jest szansa na to że powołają mnie do wojska? Jak jestem mgr inż to idę na szeregowego lumpa czy coś więcej na start? Pytam bo nie wiem kiedy #!$%@? do Chorwacji.
  • 72
  • Odpowiedz
@flytying: ch* wie, to nie jest rosja, być może w ogóle poboru by nie było bo technologia nato to nie przelewki i na tym się skupiają nowoczesne państwa a nie na jakiejś tam wojnie okopowej jak 100 lat temu
  • Odpowiedz
@flytying: a byłeś w wojsku i masz jakiś stopień? Jeśli nie byłeś na akademii dla studentów to raczej nie wyższy stopień liczyć nie możesz z drugiej strony jeśli masz jakieś przydatne umiejętności np jesteś medykiem to zostajesz od razu kapralem przynajmniej.
  • Odpowiedz
Pytam bo nie wiem kiedy #!$%@? do Chorwacji.


@flytying: Chorwacja gówno Ci da, w razie draki zaraz odeślą cię na front. Ew. jako przystanek na drodze dalszej ucieczki, a uciekać trzeba poza NATO i UE.
  • Odpowiedz
Czy jeżeli mam 35 lat to w razie w jest szansa na to że powołają mnie do wojska?


@flytying: Oczywiście, że tak. Będziesz idealnym wkładem mięsnych do BWP-1 i to jak będziesz miał farta, w innym wypadku będziesz wypełnieniem stara 266 bo mamy braki w BWP. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@flytying: W Polsce najwięcej jest ludzi po 30 a bardzo duża część z nich ma wyższe wykształcenie. Jeśli by nie brano to nie byłby to powszechny pobór.

Też inz po 30 hir.
  • Odpowiedz
@flytying: Walki odbędą się głównie na polskich ziemiach, zachód nie ucierpi dużo, więc masa Polaków trafi do maszynki do mielenia mięsa.

Coraz bliżej jest tego momentu, wystarczy posłuchać co mówią zachodnie polityczne marionetki.
  • Odpowiedz
@flytying: Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że zawsze możesz wybrać służbę zastępczą i mieć w dupie wojnę, bo to Ci gwarantuje konstytucja ¯\(ツ)/¯ Głośno się o tym nie mówi, ale na ile kojarzę to po prostu zgłaszasz na komisji, że przekonania religijne czy wyznawane zasady moralne nie pozwalają Ci brać udziału w działaniach wojskowych, i dostaniesz(albo nie) jakąś robotę przy odgruzowywaniu miasta czy coś w
  • Odpowiedz