Wpis z mikrobloga

Dość niedawno pisałem, że na zupełnym spontanie wpadliśmy z żoną na pomysł sprzedania mieszkania i kupno domku.

Pierwsza klientka, która przyszła na oglądanie naszych 50metrów zdecydowała się na kupno i nie chciała wyjść bez podpisania wstępnej umowy( ͡° ͜ʖ ͡°) Na dodatek udało się bez żadnych negocjacji.

Kolejny krok to wycięcie starego drzewa na działce i usunięcie szopy. Na drzewo już dostałem zgodę (dokumenty składa się w gminie) a na szopę czekam do piątku (dokumenty składa się w starostwie)

Po uprzątnięciu terenu lecę z badaniem gruntu (400pln) i wymiana ziemi w zależności jakie będą wyniki badania

Trzymajcie kciuki bo zupełnie nie wiem co robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budujzwykopem #chwalesie #gdansk #zrobtosam #budownictwo
  • 18
  • Odpowiedz
  • 3
@Keto możemy chwilę pomieszkać tu gdzie jesteśmy a później pewnie do rodziców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@typowy_lobuz 729k za 50m. Raczej nie rozpatruje tego w kategorii okazji.

@Nowystaryziel trochę trawki, owocowych drzewek i chce ze dwa drzewa zasadzić ale wymiana gruntu jest pod ławę, bo ta nie jest wylewana.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zabi96 znaleźliśmy chatkę 110m z ogrzewaniem podłogowym, pompa ciepła i panelami. W zasadzie tak jak napisałeś zamienimy mieszkanie na sporo większy metraż. Ale w zasadzie uratowało nas to że działkę otrzymałem za darmo bo bez tego mieszkanie na 50m do końca życia ()
  • Odpowiedz
na szopę czekam do piątku (dokumenty składa się w starostwie)


@Aeciatko: Co? Duże drzewo jeszcze można jakoś zrozumieć, ale na zaoranie szopy na własnej działce trzeba mieć pozwolenie?! ( _)

znaleźliśmy chatkę 110m z ogrzewaniem podłogowym, pompa ciepła i panelami.


@Aeciatko: Masz na myśli ofertę budowy takiej chatki? Ile takie coś teraz kosztuje?
  • Odpowiedz
@Aeciatko: No właśnie już się zastanawiałem o co chodzi, bo jak kiedyś patrzyłem na jakiekolwiek działki to (pomijając ROD) po sprzedaży mieszkania i kupnie działki - zostałoby mi na namiot :) Pomijając fakt, że większość działek, na których zmieści się COKOLWIEK bierze praktycznie każdy deweloper. Zostają jakieś wypierdki w stylu 400-500 metrów.
  • Odpowiedz
  • 0
@4833478 no niestety trzeba mieć zgodę. Na drzewo co zabawne zgodę też dali (jest murowane w środku bo umierało) ale ważne jest tylko pół roku:P

Chata to oferta sendomu. 451k. Co ciekawe dom stawiają w 8h i prócz ceny to też było dla mnie istotne.
  • Odpowiedz
  • 0
@macabrankov w okolicach Trójmiasta ceny działek to jakaś pomyłka. W zasadzie to są w cenie mieszkania więc jak chcesz mieć domek to i tak kredyt na 400-500 tysięcy Cię czeka. No chyba że wyprowadzisz się na głębokie Kaszuby…
  • Odpowiedz
Chata to oferta sendomu.


@Aeciatko: Hmm mam nadzieję że te panele to nie na dachu jeśli to jest do tego drewniany dom, nie wiem czy bym spał po nocach chociaż akurat w nocy raczej się panele nie zajarają :)
  • Odpowiedz