Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Da się znaleźć pracę w korpo na 1/2 etatu? Czyli pracując 4h dzienni. Robię normalny etat, powiedzmy, że zarabiam te 10tys. Ale zdecydowanie bym wolał pracować mniej za połowę tej stawki. Pracuje w finansach/księgowości. Ok. 12-13 lat doświadczenia w korpo. Jestem po FiR. Wawa. Jak wysyłam CV i zaznaczam, że chce pół etatu to zero odpowiedzi. Tak samo jak na linkedin dostaje jakieś oferty i odpiszę, że interesuje mnie tylko 1/2 etatu to cisza. Kurczę, no nawet nie za 5tys, a za 4tys bym chciał pracować. U siebie w firmie jak byłem w HR to potraktowali mnie jak dziwaka. I jeszcze jakieś śmieszki. Gadałem z ludźmi z którymi pracuje to tak samo. Jeden gość mówił, że za 5tys więcej chętnie by pracował 12h. Czemu nie mogę dać mu nadgodzin, a mi 1/2 etatu? Albo poszukać do pracy kogoś kto tez by chciał 1/2 etau pracować? Wgl jest szansa na taką pracę czy robię z siebie debila? Ew. jakiś inny zawód gdzie dostane te ok. 5tys i 1/2 etatu?
#praca #korpo #korposwiat #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
Jeden gość mówił, że za 5tys więcej chętnie by pracował 12h


@mirko_anonim: Widać że gość nie wie co mówi. 12h dziennie 5 dni w tygodniu to można pracować jako cieć na budowie gdzie masz co godzinę 5 min obchodu a pozostałem 55 minut siedzisz w kanciapie a nie zasuwać w normalnej pracy. Po 2-3 miesiącach pracowania po 60h lub więcej tygodniowo zaczynają się palić styki. Nie masz czasu na nic a
@mirko_anonim Nie rozumiem po co. Celem jest by mieć jak największą wypłatę na papierze a potem kombinować żeby robić jak najmniej. Dobrym sposobem aby robić to zupełnie legalnie jest nieregulowany czas pracy na stanowisku kierowniczym.
@mirko_anonim: da się, ale łatwo nie będzie. U mnie niektóre mamy mają 1/2 lub 3/4 etatu na rozruch po wychowawczym, ale zazwyczaj dobrodziej chce wycisnąć pracownika jak cytrynę aż będzie szedł na czworakach do domu.

Ew. jakiś inny zawód gdzie dostane te ok. 5tys i 1/2 etatu?

Jakiś wolny zawód, typu korepetytor, instruktor czegoś, psycholog. Lekarz na kontrakcie też może pracować 2 dni w tygodniu.

zasuwać w normalnej pracy

@Saddam_Husajn:
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Saddam_Husajn: Pewnie masz racje. Ale u mnie w robocie wszyscy biorą nadgodziny, wręcz się o nie biją, a ja jestem dziwadłem bo nawet jak na początku szefo powiedział, że teraz moje kolej (myślał chyba, że się wstydzę odezwać czy coś) to powiedziałem, że nigdy w życiu i niech inni sobie biorą. No szczena mu opadła i jestem przez to dziwakiem.
Wiem, że taka praca po 12h
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @OlekAleksander: No to nie chodzi o emeryturę bo jeszcze daleko to jest. Ale po prostu nie chce mi się tyle pracować. A 4 dni w tyg to też nie widziałem takiej oferty nigdzie.

@Misza128: Ale mam już wszystko co chciałem osiągnąć. Bardziej mi zależy na krótszej pracy niż dodatkowej kasy której i tak nie wiem na co wydawać. Serio. Nie chodzi o to, że jestem
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): niestety boomerstwo w korpo musi pozdychać, bo na razie w korpo to panuje kult dymania jak najwiecej. Wiekszosc to by najchetniej nie wychodziła z pracy. Może jak pokolenie Z i późniejsze zaczną dominować na rynku pracy to coś sie zmieni


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Też mam takie podejście jak Ty i też inni tego nie rozumieją. Wydaje mi się, że wynika to z tego, że ci ludzie dorastali w biedzie. Będą się zacharowywać już do końca życia, bo mają mentalność biedaka bez względu na stan konta.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @mirko_anonim:

niestety boomerstwo w korpo musi pozdychać, bo na razie w korpo to panuje kult dymania jak najwiecej. Wiekszosc to by najchetniej nie wychodziła z pracy. Może jak pokolenie Z i późniejsze zaczną dominować na rynku pracy to coś sie zmieni


Wiesz co. Ja to zauważyłem, że tacy młodzi przed 30tka to mają większy kij w dupie niż starsi. U mnie w robocie to jest sporo