Wpis z mikrobloga

@niewiempoco W końcu musi do tego dojść, Ukraina ma kilkukrotnie mniejszy potencjał ludzi od Rosjan, a dodatkowo jeszcze "ucięli" go sobie o połowę wyłączając z mobilizacji kobiety.

Ukraina z czasem przejdzie już na izraelski system poboru. Ukraińcy by przetrwać muszą być najlepiej wyszkolonym wojskowo narodem Europy.
  • Odpowiedz
  • 3
Ukraina ma kilkukrotnie mniejszy potencjał ludzi od Rosjan, a dodatkowo jeszcze "ucięli" go sobie o połowę wyłączając z mobilizacji kobiety.


@DonTadeo: Jak i Polska. Nie da się ukryć że nasze położenie geograficzne i granice zła sprawiają że musimy zachowywać się jak Izrael. Kaliningrad, Białoruś ...i przyszłe granicę Ukrainy które już uj wie jak będą wyglądać, to sąsiedztwo sprawia że za kilka lat w autobusach miejskich będziemy widzieć dziewczyny jadące na piwko
  • Odpowiedz
@niewiempoco: ja nie wiem co jest w tym złego żeby kobiety zajmowały się wszystkim innym poza walką na froncie? Przecież jest tyle różnych innych czasochłonnych rzeczy że do tego by się każdy nadawał
  • Odpowiedz
@niewiempoco:

XXI w.

bezdzietne lambadziary łamiące umowę społeczną do woja

kontrowersyjna decyzja


XDDd i bardzo dobrze. Przywileje i obowiązki. To pan policjant najczęściej pracuje w niebezpiecznych wydziałach, to pan strażak naraża życie. Każdy zdrowy facet potencjalnie leci do woja. A taka Julka 27 lat po psychologii z psieckiem i trzema nieudanymi związkami jaki wkład ma do społeczeństwa?
  • Odpowiedz
@niewiempoco: Ja tam widzę drugie dno w takich wiadomościach. Na Ukrainie urodziło się rekordowo mało dzieci w 2023 r., mnóstwo bezdzietnych młodych kobiet. Ciąża dałaby gwarancje, że nie zostanie powołana wiec może chodzi o zmotywowanie kobiet do rozmnażania?
  • Odpowiedz
@niewiempoco: W czasach względnego spokoju można sobie było snuć teorie, że kobieta z trójką dzieci jest zwolniona ze służby wojskowej. Natomiast teraz w obliczu wojny i katastrofy demograficznej, bo poprzednie pokolenie zdecydowało się na 1-2 dzieci, to kolejne pokolenie kobiet będzie musiało to nadrobić więc myślę, że tak 5 dzieci to uczciwa ilość żeby wymigać się od poboru.
  • Odpowiedz
  • 1
Ciąża dałaby gwarancje, że nie zostanie powołana wiec może chodzi o zmotywowanie kobiet do rozmnażania?


@literacyfra123: Właśnie poruszyłeś wspaniały plan dla obecnego rządu w RP. To jest coś czego zabrakło w 500+ czyli realna motywacja do dzietności. Nie chcesz iść w kamasze na okrągły roczek w wieku 18 lat? Zachodź w ciąże ..albo i w dodatku w 2 ciąże (pewnie coś w stylu 18 lat: 1 dziecko i masz odroczenie na
  • Odpowiedz
@niewiempoco: W II półroczu 23 roku na Ukrainie urodziło się 62 tys. dzieci, tendencja wskazuje na zagrożenie egzystencjonalne narodu. Nie można bezdzietnych kobiet traktować jak księżniczki, które mają same prawa bez obowiązków. Przywileje kobiet albo przetrwanie narodu. Oni to widzą, ale za późno.
  • Odpowiedz