Wpis z mikrobloga

W 2022 roku, w Polsce własność domów i mieszkań należała do 87.2% Polaków. (w 2018 należała do 84%)

Na tym tle plasuje się tutaj lepiej Słowacja 93% czy mniej rozwinięta Rumunia 94.8%.
Liderem jest Serbia 95.9%.

Kraje zachodnie oczywiście według marzeń zakompleksionych p0laczków mają się względem Polski o niebo lepiej.
Kolejno:

Niemcy - 46.7%
Szwajcaria - 42.3%
Austria - 51.4%
Francja - 63.4
Dania - 59.6%
Szwecja - 64.2%

Jak widzimy, Polska to kraj z gówna i kartonu, potrzebujemy katastratu na cito.
Do tego zakaz fliperów i inwestycji pod wynajem, bo drogo i w ogóle zagraniczne inwestycje i kapitał.

Ale pamiętajcie, większość mieszkań i domów należy do inwestorów zagranicznych!

--

Następny wpis: Cena transakcji mieszkań i domów

#finanse #pieniadze #inwestycje #nieruchomosci
serniczekzrodzynkami - W 2022 roku, w Polsce własność domów i mieszkań należała do 87...

źródło: Homeownership rate in countries in Europe 2022

Pobierz
  • 13
ale wiesz, że jak w kawalerce mieszka 15 osoba rodzina, to każdy z nich jest liczony jako owner mieszkania ?


czyli w tym kraju mamy 40mln wlascicieli.... uhmmm

@bugzer:
w mityczne fundusze co całe miasta wykupują wierzą głównie wyborcy konfederacji, z tego co zauważyłem. Tzn. niezbyt ogarnięci w przedmiocie ekonomii


skad ten pomysl? Taki sam jak konfederacja na pewno bedzie z pis w koalicji bo przeciez najrzadziej z nimi glosowali.

Funudusze nie sa w stanie jzu nic istotonego tutaj zamieszac - spoznily sie min o 10 lat.... jest po porstu za pozno.

@vvv-vvv:
@del855 to nie pomysł, a opinia powstała po patrzeniu na profile ludzi, którzy tutaj pisali komentarze o funduszach wykupujących Polakom mieszkania. To utwardza mój pogląd, że konfa zbiera antyelitę Polaków poniżej 40 roku życia.
@Krupier: ale nadal nie wiem dlaczego to gorzej.
Gorzej jest jeśli chcą posiadać a nie mogą. Ludzi wynajmują z różnych powodów. Do tego w krajach z wyższym odsetkiem wynajmujących, ludzie wcześniej opuszczają rodzinny dom
Gorzej jest jeśli chcą posiadać a nie mogą.


@PiotrFr: i tak jest.

Ostatnio był wątek na FB z grafiką z tymi danymi. Niemcy w komentarzach bardzo narzekali na ich system i są #!$%@?, że nie mogą nic normalnie kupić (nie wszyscy, wiadomo, ale było widać trend).
@Krupier: nie rozumiesz paru rzeczy.
Po pierwsze te wyniki pokrywają się z statystykami mobilności.
Po drugie z wiekiem opuszczania domu. Pomiędzy Skandynawią a Polską jest prawie 10 lat różnicy.
Po trzecie, w Niemczech, Francji i innych krajach masz dopłaty do czynszu. Jak mało zarabiasz i płacisz za wynajem realnie 200-300€ to większości ludzi nie chce się pakować w kredyt, później martwić się remontami i dojazdami po ewentualnej zmianie pracy. Ja na
PiotrFr - @Krupier: nie rozumiesz paru rzeczy.
Po pierwsze te wyniki pokrywają się z ...

źródło: IMG_20240308_161059

Pobierz