Wpis z mikrobloga

@Yakooo: Ansible, bo miażdży go popularnością. Zarówno wśród firm które piszą swoje moduły jak i społeczności. Nawet na githubie ma z 5x większą społeczność, ale moim zdaniem realne materiały pokazują że różnica jest ZNACZNIE na korzyść Ansible.

Na jednej platformie szkoleniowej patrzę, to o Saltstack są dwie wzmianki - jeden mały rozdział + jakis kurs z dupy. O ansible jest cała ścieżka szkoleniowa, 12 kursów, ponad 300 lekcji, 60 labów...
via Android
  • 0
@annotate to mnie zasmuciles, po części wiedziałem że taka będzie odpowiedź. Muszę się nauczyć szybko saltstacka, a to że są bugi lekko mnie zniechęca :D

Ciekawe ile czasu mi zajmie ogarnięcie tego na dobrym poziomie.
@Yakooo: a tak szczerze: po co chcesz się uczyć saltstacka dla salstacka? :>
To są toole które prawie każda firma używa inaczej. Jak ktoś wszedł w salta i jest zadowolony to idę o zakład że ma #!$%@? sporo nietypowych konfiguracji pod siebie. I tak będziesz musiał się ich nauczyć, a będziesz farciarzem jak są udokumentowane.

Jak to pod rekrutację, to czasem warto mieć w portfolio jeden z takich tooli, żeby pokazać
via Android
  • 0
@annotate muszę się uczyć do pracy xd Jest to po prostu jedno z kilku wykorzystywanych narzędzi

Ansible liznąłem, nie jakoś dużo ale trochę. Z saltem nie mam doczynienia ale będę musiał opanować
@Yakooo: nie robią żadnych onboardingów, szkoleń, prostych wprowadzeń między ludźmi z zespołu?
To nie jest mocno popularne narzędzie, ja bym się spodziewał że dostaniesz jakiś mini wstęp od kogoś wewnątrz z pokazem jak tego używacie + prostsze zadanie.