Wpis z mikrobloga

Jak nauczyć się bardziej zaawansowanych "rzeczy" w programowaniu? Mam wrażenie, że wszystkie książki i kursy na youtubie mówią o tym jakie są typy zmiennych, pętlach, jak napisać funkcję i na tym koniec. Oglądałem ostatnio rozmowę z Tomaszem Czajką na Kanale Zero, w której mówił, że programował dla SpaceX system dokowania rakiety do stacji kosmicznej. W jaki sposób można się nauczyć programowania wykorzystywanego w realnym świecie, a nie takiego które jest na kolokwium na pierwszym semestrze studiów?
#programowanie
  • 18
  • Odpowiedz
@Horolvene_1: naucz się myśleć - program to najpierw wymyślenie co ma się dziać, rozrysowanie tego, a na koniec zaprogramowanie. Zrób prosty program od ogółu do szczegółu
  • Odpowiedz
@Horolvene_1: Praca i realne projekty. Na reddicie kiedys był wątek, o bardziej ambitnych programistycznych pracach jakie mieli uzytkownicy i tam były fajne projekty, niekoniecznie skomplikowane ale na pewno ciekawe. Do tego open source projekty. No ogólnie jak nie praca to trzeba samemu sie duzo interesowac, szukac, narzucac sobie projekty, szukac rozwiazan, czytac dokumentacje. Duzo czasu na to idzie
  • Odpowiedz
No ogólnie jak nie praca to trzeba samemu sie duzo interesowac, szukac, narzucac sobie projekty, szukac rozwiazan, czytac dokumentacje. Duzo czasu na to idzie


@Horolvene_1: @moll @DalaCiLama @DoubleWu: Czyli jak ktoś ma rodzinę i dzieci i np. pasję jak np. myślistwo/wędkowanie to nie ma szans konkurować z młodymi byczkami koło 30stki co są singlami i ich pasją jest IT.
  • Odpowiedz
@Sz23_: Zależy co jest dla ciebie zaawansowane, jak jakieś ambitne rzeczy no to... tak. Ale tak jest w każdej branży przecież. Chyba, że chodzi ci o jakiś poziom mid-senior który z perspekrywy stażysty/juniora robi skomplikowane rzeczy. To po prostu potrzeba czasu i doświadczenia i samo przyjdzie.
  • Odpowiedz
@DoubleWu:
Bo ja mam teraz tak, że na IT mogę max poświęcić 2-3h tygodniowo poza pracą. Ogólnie to mam już dziecko, z nim spędzam większość czasu po pracy, czytam mu książki, chodzimy na basen, wiesz jak jest. No i jak mam wolne to idę rybki połowić na Wisłą. Kiedyś miałem tak, że siedziałem jak głupi i robiłem, Github był zielony, ale dojrzałem, że szkoda życia. Ciężko mi to opisać. Ale są
  • Odpowiedz
@Sz23_ nie wiem jaki masz poziom i co chcesz osiągnąć. 2-3h na naukę w tygodniu to mało raczej. jeżeli chcesz zacząć pracować w it w programowaniu to teraz trochę cinszko, mniej ofert itp itd. Jak masz podstawy i szukasz bardziej zaawansowanych rzeczy to próbuj, zrób projekt, szukaj ofert juniorskich. Cokolwiek robisz, zrób dobry reaserch, ile czasu potrzeba i co trzeba i jakoś to pójdzie.
  • Odpowiedz
@Sz23_: z byciem juniorem może być ciężko... A jak czujesz że w robocie zaczyna Ci się robić ciepło, to ogarniają CV i zacznij rozsyłać, szukając pracy w tym w czym masz doświadczenie. Jeśli ta praca Ci pasuje to nie musisz się przekwalifikowywać na siłę.
Jak chcesz o tym pogadać to pisz na PW. Kilka lat rekrutowałam, może będę w stanie coś Ci podpowiedzieć
  • Odpowiedz
@Horolvene_1: pójść na dobre studia i korzystać z nich na maksa. Jakbyś uważnie posłuchał wywiadu to byś zauważył, że Tomek dużo mówi o tym jak bardzo mu się przydało ogarnięcie matematyczne w pracy. A tego się nauczył na studiach (no i na pewno pogłębiał we własnym zakresie). No tylko że Informatyka UW to jednak trochę inna liga niż pierwsza lepsza informatyka otwarta przy jakiejś prywatnej szkole zarządzania czy innej politologii.
  • Odpowiedz