Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny Pytanie do mądrych wykopków, którzy twierdzą że podatek katastralny będzie przerzucany na najemców. Co w takim wypadku z pustostanami, których podobno strach teraz wynajmować.
a) zamykasz mordę i płacisz podatek katastralny
b) myślisz że jesteś sprytny i szybko wrzucasz ogłoszenie z ofertą wynajmu, problem taki takich januszy pojawiają się na rynku tysiące, cena leci w dół i zamiast przerzucania podatków na wynajmującego, cieszysz się że wychodzisz na zero
c) w pośpiechu chcesz sprzedać kwadrat i pozbyć się problemu, oczywiście inni janusze inwestorzy w betonowe gówno robią to samo i robi się licytacja kto da mniej

zapraszam do dyskusji
  • 14
@jan-kowalski-nieudany-eksperyment: drobni właściciele obdzielą wstępnych i zstępnych, jak więcej miejszkań to zostaną upakowane do spółek a holding gdzieś hen daleko. Proponuję powściągnąć emocję do momentu pierwszego czytania. Ja stawiam, że takowe nigdy nie nastąpi.
@Sabarolus: @jan-kowalski-nieudany-eksperyment:

Zwróć uwagę na kraje gdzie istnieje podatek katastralny, w tych krajach nadal są landlordzi, nadal investują fundusze. Mam kuzyna który posiada trzy bydynki na wynajem w USA i co roku płaci katastral. Mam też wujka który siedzi w Polsce, ale ma pusty dom w USA i co roku płaci katastral jakieś $2000.
Jeśłi w Polsce wprowadzą, to po krutkim czasie dostosowania sytuacja też się unormuje. Katastral nic nie