Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jaki jest sens istnienia autobusowej komunikacji miejskiej w centrum tego miasta skoro trasę, którą pieszo przechodzę w 20 min, autobus toczy się (bo jazdą tego nie można nazwać) 15-20 minut. Nie widzę też sensu ekonomicznego, bo bilet kosztuje 6 złotych, a za bolta/ubera płacę 9-10. Dodatkowo idąc pieszo mam pewność dotarcia na czas, jadąc autobusem mam tylko gwarancje spóźnienia. A buspasy zamiast zachęcić mnie do jazdy autobusem zachęciły do jazdy z aplikacjami przewozowymi - teraz taksówki nie jadą dwa ale trzy razy szybciej niż rozklekotany busik.

#poznan #zbiorkom
  • 8
  • Odpowiedz
@Bardamu
A) nie wszyscy są młodzi i mogą przejść
B) prywaciarze mają to do siebie że działają jak im się opłaca, transport miejski z zasady ma umożliwiać komunikację - nawet na trasach nie przynoszących zysku.
  • Odpowiedz
  • 1
@kuraku: O liniach obejmujących ścisłe centrum 163, 168, 169, 171 i innych. Tylko nie cytuj proszę oficjalnych czasów przejazdu, te sprawdzaj się chyba tylko o 6 rano.
  • Odpowiedz
@Bardamu: Chyba nie przemyślałes swojej wypowiedzi ;)

1. Korki są tylko przez określone godziny w dni powszednie. Ludzie autobusami jeżdżą też wieczorami, koło południa, w weekendy i inne dni wolne.
2. Autobusy łączą odległe od siebie punkty. To nie jest tak, że człowiek wsiada na jednym przystanku w centrum i wysiada na drugim przystanku w centrum, jadąc dłużej niż by szedł. Ludzie rónież wsiadają w ścisłym centrum do autobusu 171 i
  • Odpowiedz
@Bardamu: ba, ile razy widzialem na skrzyzowaniu przy AWF w kierunku mostu jaki tam jest pierunski korek a ludzie na przystanku i tak wziadali do autobusu wiedzac, ze za chwilę będa tkwic w tym korku. A pieszo przez most do Ronda Rataje góra 5 minut

z rozczuleniem wspominam tez studenckie czasy gdy miedzy przystankami mozna bylo kisic sie 40 minut a kierowca nie chcial wypuszczac ludzi bo regulamin zabrania pomiedzy przystankami
  • Odpowiedz
@raven4444: ale wiesz, ze przystanek dalej jest ogromne rondo gdzie jada juz inne linie i mozna tam wsiadac w docelowy pojazd omijajac największy korek od strony mostu?

chciales napisac, ze ludzie nie kombinuja tak biegle w glowach jak studenci, po prostu im sie nie chce, maja zalozenie ze i tak dojada, nigdzie im sie nie spieszy, nie chce im sie chodzic, nogi bolą itd itp.

Z puntu widzenia optymalizacji czasu i
  • Odpowiedz