Wpis z mikrobloga

Czy praca na polskich warunkach przy zagranicznej umowie to dobry pomysł? Nie siedzę w podatkach, umowach itp dlatego pytam żebym później nie był zdziwiony. Dostałem propozycję pracy w Niemczech jako monter rusztowań, rekruter ogólnikowo stwierdził, że byłaby to włoska śmieciowa umowa na warunkach polskiej, przedłużana co miesiąc bo tyle wynosi czas projektu i dawałoby mi to 10-12€ netto/h. Od dwóch miesięcy szukam pracy za granicą i dopiero teraz dowiaduje się o takiego typu umowach, a raczej, że w ogóle istnieją. Miał ktoś z czymś takim styczność albo może się wypowiedzieć? Z góry dzięki.
#niemcy #pracbaza #pracazagranica
  • 6
@for_spacja polski pośrednik, robota na terenie Niemiec, projekty do około miesiąca później następny projekt, umowa włoska, ubezpieczenie podstawowe, zakwaterowanie i relokacja po termie Niemiec z ich strony. Takie info dostałem na maila.
@Bipi7997 to już nie ogarniam. Nie daj się tylko wydymać na umowę z polskim pośrednikiem, gdzie zapewne będzie to delegacja. Ktoś bardziej kumaty w tych kwestiach musi się wypowiedzieć.
@Bipi7997 robiłeś na rusztowaniach w ogóle?
Wiesz na co się piszesz?
W Krapkowicach masz firmę która robi na rusztowaniach w NL I DE normalnie wypłacalna kilkaset osób.
@UjekF a co za nauka ścisła?
Poczytałem i stwierdzam, że jest to zleceniowka włoska na warunkach zagranicznych czyli najniższa krajowa na takiej umowie. Gość pisał, że szukają ludzi do dużego projektu, on się kończy wraz z nim umowa, wlatuje następny i kolejna umowa. Brak gwarancji stałej roboty. Na takie coś to ja mogę ewentualnie pojechać jak wezmę urlop na etacie żeby sobie dorobić.