Wpis z mikrobloga

Ze spokojnego inwestora w MSCI world, wpłacającego co miesiąc, stałem się gnidą spekulantem. Kupiłem w tym tygodniu 130 akcji VICI po 28.88$, i 207 akcji realty, średnio po 52.39$. Widzę w tym okazję, ale zobaczymy, najwyżej nigdy nie sprzedam. Jedyne co mnie martwi to dolar, ale długoterminowo są imho szanse, by podciągnął. FED będzie pewnie jaskółczy, ale nikt już ich nie słucha
#gielda
  • 13
@3k1m:#!$%@? tego sie nie sprzedaje tylko spija dywidendy do usranej smierci, tez zakupilem 100 akcji O po 57,75 (poprzez sprzedaz opcji PUT), jakis kumpel mi zrealizowal :X W kwietniu wygasaja bondy krotko i dlugo terminowe i dokupuje. Obecnie moj top to Petrobras od kilku lat, dywidenda 16-50% i elo
@3k1m:
Z tym realty to jest jeszcze światełko w tunelu,ponieważ płacą dywidendy.Do tego trzeba dodać,że jest zalew migrantów i trzeba gdzieś ich umieścić,a to znowu może spowodować inflacje mieszkaniową i cena w górę
Ja ostatnio z tego właśnie z tego powodu wszedłem w SSYS - budowanie domów metodą 3d (zbudować im lokum)

Jest niebezpieczeństwo takie że to może niebawem wszystko #!$%@?..ąć
Argumentów na to znajdzie się masa,jedno jest pewne to nie
via Wykop
  • 1
@essalysolu:
Co ten petrobas, taką dywidendę ma przy wzroście ceny akcji?

Ogólnie to może nigdy nie sprzedam, chyba że cena pójdzie na 70$ za takie O, i nie będzie odzwierciedlenia w wartości

@Questorius
Realty trochę innym rodzaj działalności prowadzi, mają raczej solidnych klientów, którzy wynajmują powierzchnię. Wiesz, z w 2008 też to wszystko #!$%@? i jakoś się rozchodzi powoli po kościach. Powinno być okej
@essalysolu:
To nie jest takie oczywiste,ta masa przybyszy spowoduje wystrzał inflacji to jest bankowe
Jak będzie spadek to tylko i wyłącznie ze złych powodów

Poważnie może być,ale tylko gorzej
Nie kieruj się indeksem w Ameryce
@3k1m:
Tylko tak się nie walczy z inflacją,tylko dolewa oliwy do ognia
To jest przepis na tragedie
Już nie mówię,że lokalni są bardzo niezadowoleni - będą mega zamieszki