Wpis z mikrobloga

Mam gmaila imie(kropka)nazwisko@gmail.com gdzies od 16 lat jak nie wiecej. Od jakiegos roku losowo dostaje pojedyncze maile adresowane na imienazwisko@gmail.com. Problem w tym, ze mail imienazwisko@gmail.com nalezy do jakiegos losowergo chlopa, ktory nazywa sie jak ja i ma takiego maila bez kropki i dostaje jego maile.
Dlaczego tak sie moze dziac?
#gmail #komputery #internet
  • 20
W praktyce ja ciągle dostaje maile na imienazwisko bez kropki i nie są one adresowane do mnie.


@blinxdxb: albo ktoś Twoje konto próbuje przejąć, albo się naebał i źle wpisuje swój adres.

Jak założyłeś adres imie.nazwisko @ gmail.com, to już nie ma możliwości założyć drugiego imięnaziwsko @ gmail.com, jest zarezerwowany dla tego z kropką.
@karaszer0: Gratulacje że podałeś publicznie swojego maila imienazwisko@gmail.com xD Teraz to na pewno będziesz miał tony spamu. A i pewnie sprofilowanego bo już ktoś powiąże z kontem na wykopie. Spodziewaj się maili phishingowych w stylu "Dostałeś ostrzeżenie od moderatora. Zaloguj się pilnie na swoje konto by wyjaśnić sprawę >>link<<".
@WpiszSwojLogin nie. Ja mam imię nazwisko a dostaje cudze maile na imienazwisko. Widzę przecież co podał. To na pewno nie są wszystkie maile, cześć do niego pewnie dochodzi prawidłowo ale cześć trafia do mnie. Problem jest znany od kilkunastu lat. Pamiętaj, że na początku imię nazwisko i imienazwisko to były różne konta. Potem Google to zmienilo
@blinxdxb to że widzisz, że dostajesz na imienazwisko a nie imię.nazwisko to normalne jeśli coś tam przyjdzie, ja też czasem na niektórych stronach używam maila bez kropki i przychodzą mi maile z odbiorcą bez kropki, ale to jest ta sama skrzynka
@WpiszSwojLogin koleś się nazywa tak jak ja. Nie jebnął się tylko to stary dobrze znany błąd na kontach które były założone jeszcze jak Gmail byl w becie kilkanaście lat temu i konto z kropką i bez to były różne konta.
@blinxdxb: znaczy że co - ktoś założył konto 20 lat temu, przestał korzystać i usunęli mu albo sam usunął i teraz ty dostajesz te maile? bo inaczej sobie tego nie wyobrażam

ty albo op @karaszer0 możecie spróbować zalogować się na konto google bez kropek i wam się to uda, bo to jest to samo konto, co również oznacza, że nikt inny wam się tam nie loguje
  • 0
@WpiszSwojLogin: Dziwnie to brzmi, ale cos jest ewidentnie zepsute.
Raz dostalem nawet mail zwrotny typu wyslane z imienazwisko@gmail.com na jakis email i odpowiedz tej osoby i do mnie to przychodzi.
Czasem dostaje maile z jakis serwisow internetowych o tym, ze chlop sobie zmienil, czy anulowal subskrypcje i widze jego full dane + metode platnosci.

I tak, moge sie zalogowac na maila bez kropki, i jak wysylam sam maila bez kropki to
@karaszer0: mi się zdarzyło kilka razy, że pisali do mnie ludzie o jakieś głupoty jakby mnie znali, właśnie na maila bez kropki, ale odpisywałem, że chyba zły adres i zwykle odpisywali, że rzeczywiście pomylili się przy wpisywaniu
ja myślę, że u ciebie będzie podobnie, albo ktoś podał źle swojego maila, albo ktoś zrobił jakąś literówkę
@WpiszSwojLogin nie, obaj mamy konta tylko cześć jego maili trafia do niego i pewnie cześć moich do niego. Nie wiadomo od czego to zależy i dlaczego jedne maile trafiają a inne nie. Do tego jestem prawie pewien że nawet ten sam mail wysyłany wielokrotnie raz wpadnie do mnie raz do niego. Zresztą OP ma dokładnie ten sam problem. To dotyczy tylko bardzo starych kont. Gimby nie znają.