Wpis z mikrobloga

Gdyby dostał seicento od dziadka żeby wozić warzywa na bazar to też byś narzekał


@TonyMalin: ty chyba nie rozumiesz. Najwięcej o ciężkiej pracy, o dorabianiu się, zwykle mają do powiedzenia ci, którzy uważają się za "self made", a przemilczają początkowy handicap od rodziny. Seicento do przewożenia warzyw (durny przykład swoją drogą), to jednak coś trochę mniej niż otrzymanie działającego biznesu, czyż nie?
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: warto pamiętać że w obecnym sprawozdaniu Mentzenta jego majątek to około 40-55mln złotych. Może z Morawieckim w szranki stawać.

Ile z tego to pieniądze z automatów-jednorękich bandytów to nie wolno pytać.
  • Odpowiedz
@TonyMalin: Polska wchodzi do Unii w 2004. Sławek miał 20 w 2006 roku i dostaje kantor. Polacy zaczynają masowo wyjeżdżać i przyjeżdżać z Polski do Niemiec i Anglii. Kantor w tamtych czasach był żyłą złota. Większego bonusu od losu czyli starych nie mógł wtedy chyba dostać xD

Nie umniejszam mu przedsiębiorczości czy pracowitości. Ale niech nie #!$%@?, że sam do wszystkiego doszedł i my też tak możemy wystarczy mocno się starać
  • Odpowiedz
Tak, trochę mniej ale każdy przejaw pomocy od rodziców byś krytykował. Tak samo mogę się przyczepić że ludzie rozkrecają interes za dotacje. Naturalne jest że rodzice pomagają. Jednych stać żeby dać doroslemu dziecku Seicento innych na działający biznes. Są pewne grupy osób którym marzy się żeby każdy zaczynał z tego samego pułapu w ramach "wyrównywania szans" co miało by się wiązać z ograniczonym dziedziczeniem.
  • Odpowiedz
@missioncritical: swoją drogą samochód od dziadka to też dużo jak by nie patrzeć, tak jestem biedny i nawet tego nie dostałem. I będzie mi jeden z drugim #!$%@?ł że sam coś osiągnął, ale mieszkanie i kieszonkowe na studiach mieli opłacone przez rodziców. Ale będa gadać ci ze pracowali jak studiowali, tak chyba żeby mieć na dragi i flipowanie butami.
  • Odpowiedz
@11mac11: ale to ja ten zakaz wprowadziłem.

Ale co do odpowiedzi - mentzen nie zarobil na bandytach. Przepraszam - na kantorze krypto i automatach do gry na giełdzie (oczywiście).
Po prostu jest BARDZO blisko pieniądzy które zostały zarobione i zniknely. a jego majątek puchnie.
  • Odpowiedz
Ciekawe czy Sławuś był w wojsku czy może unikał poboru tak jak to robił jego kolega Krzysztof ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz