Wpis z mikrobloga

Ta debata idealnie pokazuje, że korwinizm w praktyce jest po prostu dążeniem do tego, żeby powstała wąska kasta kapitału i cała reszta biedaków, która będzie na nich tyrać. A każdy kuc dostaje od swoich guru obietnice, że to akurat on znajdzie się w pierwszej grupie. Środkiem do tego mają być piękne, nośne hasła o wolności, obniżki podatków i likwidowanie usług publicznych powiększające nierówności i betonujące taki układ w kolejnych pokoleniach.

#kanalzero #polityka
aei9077 - Ta debata idealnie pokazuje, że korwinizm w praktyce jest po prostu dążenie...

źródło: Sławomir%20Mentzen%2C%20prezes%20Mentzen%20SA%20%281%29

Pobierz
  • 65
@aei9077: każdy system do tego prowadzi z czasem, korwinizm i dziki kapitalizm nie jest dostosowany do współczesnych czasów, ale wspólczesna nowoczesna komuna z hegemonią korporacji jest jeszcze gorsza.
przepraszam bardzo, a inne partie to dążą do tego żeby biedacy byli bogatymi? xD


@yaah: Taki jest cel każdej gospodarki, problem polega na tym, że Sławkowi zupełnie nie przeszkadza sytuacja w której 1% najbogatszych zgarnia większą część wszystkich zasobów, a cała reszta ma gówno. Jest albo głupi albo cyniczny, mówiąc że wolny rynek sam się ureguluje.

każdy system do tego prowadzi z czasem, korwinizm i dziki kapitalizm nie jest dostosowany do
@aei9077 no niestety tak jest. Tylko to nie jest film, gdzie nie można dołączyć do tych wyżej. Można. Problem jest taki, że roszczeniowe społeczeństwo chce tego wszystkiego ot tak. Na wykopie podobnie.
Wy naprawdę macie taki orient, że każdy pewnego dnia się obudził i był milionerem.
w której 1% najbogatszych zgarnia większą część wszystkich zasobów


@aei9077: Dążyć należy do tego aby się znaleźć w tych 1%, nie interesuje mnie reszta która ani się nie stara, ani niczego od siebie nie wymaga, ani się niczym nie interesuje. Uwaga: polityków ten plebs interesuje tylko i wyłącznie na tyle aby na nich oddali glos obiecując im gruszki na wierzbie, no bo idiotami są to uwierzą i zagłosują.
Wyniki wyborów tych
@gnomol: a myślisz, że z czyich podatków wypłacane są zasiłki, utrzymywana jest służba zdrowia, wypłacane są dotacje etc. etc.
Z pieniędzy ludzi których połowa wypłaty łapie się na kwotę wolną od podatku?

Bogata osoba płaci więcej dochodowego, składek i wydając więcej płaci więcej akcyzy i vatu. Biedni są biedni, bo nie robią nic żeby być bogatymi i ile byś nie zabrał bogatym, to biedni dalej będą biedni. Tylko bogaci będą biedniejsi,
@gnomol: Jak podatek jest procentowy, to nie musi być progresywny, żeby ten co zarabia więcej płacił więcej.

10% z 1000zł to 10x mniej niż 10% z 10000zł. A bogaty nie ma żadnych przywilejów w związku z państwowymi usługami mimo, że płaci 10x więcej. A wręcz przeciwnie - wiele z nich mu nie przysługuje, bo za dużo zarabia.

Po mojej stronie stoi matematyka, po twojej wyzywanie mnie od kuców. Sam sobie wystawiasz
@malinq:

a myślisz, że z czyich podatków wypłacane są zasiłki, utrzymywana jest służba zdrowia, wypłacane są dotacje etc. etc.


technicznie rzecz biorąc to z niczyich, państwo jest emitentem pieniądza i nie potrzebuje podatków do finansowania czegokolwiek, podatki są do tego aby zmusić ludzi do korzystania z waluty, walki z nierównościami i innymi problemami społecznymi.

Bogata osoba płaci więcej dochodowego, składek i wydając więcej płaci więcej akcyzy i vatu.


a na czyjej
Ta debata idealnie pokazuje, że


@aei9077: lewica to obietnica dostatniego życia na koszt innych. Ty nie musisz nic robić, wystarczy, ze państwo zbuduje i zapewni. Oczywiście każdy wierzy, że to on dostanie mieszkanie w pierwszej kolejności. W praktyce nie będzie ani mieszkania państwowego, ani możliwości zakupu.
@ShadyTalezz: nawet nie chce mi się tracić czasu na twoje wyrywanie z kontekstu i bajdurzenie bez podstaw, bo wyjaśniałem to już takim jak Ty setki razy i wybacz jeśli Cię błędnie sklasyfikowałem, ale masz zakuty łeb i przychodzisz tu forsować swój pogląd, a nie otworzyć się na dyskusję, ergo podejmowanie jakiejkolwiek polemiki z Tobą mija się z celem.


technicznie rzecz biorąc to z niczyich, państwo jest emitentem pieniądza


@ShadyTalezz: w
@malinq:

napiszę tylko tyle, że skoro można wyznaczyć określoną kwotę potrzebną do przeżycia

to wszystko ponadto możemy akumulować, nikt nikomu tego nie zabrania.>to wszystko ponadto możemy akumulować, nikt nikomu tego nie zabrania.


a można i każdy ma taką kwotę zapewnioną? Czy piszesz o realnym obecnym stanie rzeczy czy to hipotetyczna sytuacja bo to nie jest jasne

A to że mobilność społeczna w kapitalizmie niemalże nie istnieje to tylko kwestia tego, że