Wpis z mikrobloga

Szukam monitora do nauki, czyli wielogodzinnego czytania tekstów, gdzie aktualny 1k mimo zabawy z kontrastami i światłem niebieskim męczy oczy i przy długich sesjach tracę ostrość widzenia, bardzo mi zależy żeby to wyeliminować

Po pewnej selekcji doszedłem do modelu Dell S2722QC który oferuje 3840 x 2160 27", matową matrycę i jakieś technologie ochrony oczu przed niebieskim światłem, pytanie czy jestem w stanie dostać coś lepszego, czy to będzie ogromny przeskok z 1920 x 1080?

Wiem też że istnieją pewne ukryte atrybuty jak backlight frequency które rzekomo są kluczowe w odciążeniu oczu, dlatego chcę jeszcze dopytać

#programista15k #programowanie #pytaniedoeksperta #pytanie #informatyka #komputery #nauka #pracbaza

Znajdę coś lepszego?

  • Bierz ten 41.2% (7)
  • Są lepsze w tej cenie 58.8% (10)

Oddanych głosów: 17

  • 6
  • Odpowiedz
@bykikik: Rzuć okiem na testy monitorów na rtings.com - interesuje Cię głównie parametr Text Clarity. Po drugie wybierz się na porządne badania wzroku, bo pewnie już masz jakąś delikatną wadę. U mnie te dwie sprawy wyeliminowały wszelkie problemy ze "zmęczonymi oczami".
  • Odpowiedz
@bykikik: Ostrość tracisz bo nie pracuje Ci akomodacja oka. Aby to zrekompensować to musiałbyś pracować np. na jednym monitorze przed sobą i drugim w formie telewizora na ścianie 5 metrów od Ciebie. Nie ma innego rozwiązania tego problemu niż skupianie się na różnych odległościach.
  • Odpowiedz