Wpis z mikrobloga

Jest możliwość żeby przyciski które mam podpięte pod #arduino, były wykrywane jako unikalne przyciski?

Robię DIY SimRig i mam hamulec ręczny z ciężarówki, ogarnąłem już to i mam ogarnięte to tak, że używam biblioteki #csharp o nazwie „Input Simulator” i po prostu jak zaciągnę ten ręczny to „wirtualnie” klika mi się spacja, a chciałbym żeby mieć możliwość przypisania tego przycisku jak właśnie ten przycisk, a nie spacje.

Da się to jakoś ogarnąć czy trzeba sterownik pisać? Jeśli tak to można ten sterownik w C# napisać?

Jak będzie trzeba to udostępnię kodzik ale chyba nie ma potrzeby? No chyba że ktoś po prostu chce to się podzielę ale zaznaczę że professional #programista15k nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
@mamniciwszystko: "jak właśnie ten przycisk" czyli jak co? W systemie jest zdefiniowana lista przycisków które są obsługiwane i więcej nie zrobisz, tzn żaden program ich nie zobaczy, chyba nie da się samemu dodać więcej przycisków do systemu.
Najprościej użyć Arduino z USB, np. malutkie Arduino Pro Micro z ATmega32U4, w nim bibliotekę Keyboard, i sobie wysyłasz klawisze jakie chcesz, komp widzi twoje urządzenie jako klawiatura i nie potrzebujesz nic w c#.
  • Odpowiedz
@atehxx kurczę, o tym że tak można to nie wiedziałem, a nawet nie pomyślałem, żeby sprawdzić czy można „klikać” klawisze klawiatury bezpośrednio z Arduino.

No ale to temat można zamknąć, w sumie można i na tej klawiaturze jechać.
  • Odpowiedz