Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kredyt #ubezpieczenia

Cześć.

Mam z żoną kredyt hipoteczny w Santander i do niego mam ubezpieczenie na życie za które płace ok 140zl msc (z miesiąca na miesiąc jest co raz mniej) bo dzięki temu nie płaciliśmy prowizji i warunki były lepsze. Ja w pracy mam ubezpieczenie na życie na siebie i żonę, żona w pracy ma swoje na siebie + jest ubezpieczona u swoich rodziców w pracy. Czy jest w ogóle możliwa cesja / zmiana ubezpieczenia tego z banku na te z pracy? Znalazłem zapis:

Czy to ubezpieczenie na życie może stanowić zabezpieczenie kredytu?
Ubezpieczenie może stanowić zabezpieczenie kredytu, możesz wpisać swój Bank jako uposażonego
  • 2
  • Odpowiedz
@jaavi666 to że na polisie możesz wpisać cesję to nie znaczy że bank taką polisę przyjmie. Banki nie lubią ubezpieczeń grupowych i część banków ich nie przyjmuje bo wystarczy miesiąc bez składki i polisa może się zerwać a nikt banku nie poinformuje o tym.
  • Odpowiedz
@jaavi666: Oferta banku Santander zmieniała się w ostatnich latach, jednak najwcześniej wymagane było korzystanie z ubezpieczenia z oferty banku przez pierwszych 5 lat. Rezygnacja w tym okresie skutkowała podwyższeniem marży lub stałego oprocentowania. Później ubezpieczenie na życie nie było wymagane.
  • Odpowiedz