Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Widząc u osoby kończącej studia inżynierskie #programista15k 4 różne firmy w CV (staże/stanowiska juniorskie) jak wpłynęło by to na wasz odbiór tej osoby? Zmieniałem już kilka razy firmę ze względu na lepsze zarobki/projekty/brak oferty, czy to negatywnie wpływa na odbiór CV? W każdej firmie doświadczenie 3-9 msc.

#praca #pracait #programista25k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Jak by wpłynęło to na twój odbiór takiej osoby?

  • Bardzo pozytywnie 9.7% (11)
  • Umiarkowanie pozytywnie 13.3% (15)
  • Neutralnie 26.5% (30)
  • Umiarkowanie negatywnie 31.0% (35)
  • Bardzo negatywnie 19.5% (22)

Oddanych głosów: 113

  • 11
@mirko_anonim: Jeśli kolejne prace będziesz miał w dłuższych okresach to po jakimś czasie przestanie to być problem, jednak mogą pojawić się pytania i warto mieć dobrą odpowiedź
@mirko_anonim: jeśli to byly staże na wakacje, tzn po 3 miesiace w sezonie letnim to #!$%@?. Sam tak mam i na początku kariery zero pytan. Co do skakania po firmach, mam sytuację jak ty (zmiana robo co rok) ale mam do tego dobrą propagande, emigracja, powrot z emigracji, startupowi skonczyl sie hajs etc. Jesli na rozmowie powiesz, ze skakales bo hajs gdzies byl lepszy to instant cv idzie do kosza bo
@mirko_anonim: Jak to jednorazowe projekty, to nie ma problemu, bo taka rola kontraktora. Jak trzeci raz z rzędu nie przedłużyli próbnego, to duży red flag :). Ale ogólnie to zależy - jak brak odpowiedzi na CV, to może warto niektóre doświadczenia usunąć CV.
@mirko_anonim: Na pewno będą o to pytać na rozmowach. Przed pandemią musiałem łapać się pojedynczych zleceń na kilka miesięcy na entry level dla różnych podmiotów, dlatego w końcu ująłem to łącznie jako kilkuletni freelancing (co było zresztą zgodne z prawdą, po prostu kiedyś mi się wydawało, że warto zaznaczać odrębnie, że np. jednym z tych klientów był SH), żeby nie musieć tłumaczyć się przed jakimś przemądrzałym zasiedziałym developerem, jak wygląda rzeczywistość
no częste epizody po 3 msc to ciężko będzie wybronić . Ogólnie jeden rok to takie rozsądne minimum żeby CV nie raziło w oczy


@wykopWyk: małą firma brak projektow
inna firma to praca dorywcza gdzie w ogole było mało wspolnego z it i wole pracowac na pelen etat
@wykopWyk: inny kolega był na dwóch stażach z javy potem trafil na juniora do firmy, gdzie przydzieli go do c# xD a po 3 miechach byly duże zwolnienia, do banku na luzie sie dostał i teraz juz tam rok siedzi