Wpis z mikrobloga

@przecietnyczlowiek: to możesz iść do ogólnego dentysty, każdy to potrafi (a przynajmniej powinien xD) ocenić. Zapisz się na konsultację ze zdjęciem rtg pantograficznym i będziesz wiedział czy ósemki mają szanse wyjść prawidłowo czy nie i czy trzeba je usuwać czy mogą zostać. Chirurg tu nie jest potrzebny.
@przecietnyczlowiek: to musi być wyjątkowo ładnie ustawiona, skoro aż chirurg twarzowo-szczękowy jest potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niech bez tomografii cbct w takim razie nie podchodzą, bo tu chodzi o ryzyko uszkodzenia nerwu.

Pewny jesteś? To dziwne żebyś miał chirurgię, a podstawowej stomatologii nie :D
@SkrytyZolw: no właśnie zrobiłem sobię fotkę i są normalnie ustawione. Tzn. prosto. Nie mają po prostu dużo miejsca i jak będą się wyżynać to trzeba będzie usunąć. Dlaczego tak wyszło sam nie wiem. Jeden stomatolog mówił, że to próchnica i potrzebna kanałówka, a drugi, że się zęby wyżynają i trzeba tym się zająć.
@przecietnyczlowiek: to jak są normalnie to nie potrzebujesz chirurga twarzoeo-szczękowego.
Możesz mieć w tej ósemce próchnicę, jak jest częściowo przykryta dziąsłem i nie dajesz rady jej myć. To tym bardziej ją usuń, bo to tylko wylęgarnia bakterii próchnicotwórczych, które zakażają kolejne zęby.
@przecietnyczlowiek: masz to zdjęcie rtg może? Jak tak to wyślij mi na pw.
To nie jest sytuacja do gdybania. Albo ząb żyje i wtedy wystarczy usunąć próchnicę i zrobić normalne wypełnienie albo ząb jest martwy/miazga jest w stanie zapalenia nieodwracalnego (nie kwalifikującego się do leczenia biologicznego) i wtedy trzeba leczyć kanałowo. To się da jednoznavznie określić.

Od siebie też nie polecam luxmedu, sś nastawieni wyłącznie na zysk, wymuszając na lekarzach szybką