Wpis z mikrobloga

co może być przyczyną takich skoków temperatur na cpu? jak widać na screenie oprócz takich nagłych skoków są też nagłe spadki temp. do absurdalnie małych wartości, ale to jak zakładam jest po prostu błąd miernika. mam tak od początku używania pc czyli od już 4 lat. próbowałem różnych metod, robiłem undervolting cpu, ustawiałem wiatrak chłodzenia, napięcia i zegary na sztywno, wymieniałem pastę termoprzewodzącą i nadal wszystko to samo z jedynie taką różnicą, że amplituda tych skoków była nieco mniejsza. teraz musiałem zresetować bios, ale znaczącej różnicy i tak nie ma. cpu to r5 2600x. podejrzewałem nierówne działanie zasilacza, ale żadnych skoków napięć ani na psu, cpu czy gpu nie zaobserwowałem, przynajmniej na msi afterburner i hwinfo. dodam, że takie skoki temp. nie występują na gpu ani żadnym innym podzespole w ogóle. spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś? czy jest się czym przejmować?

#pcmasterrace #komputery #informatyka #gry #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
Mystoo - co może być przyczyną takich skoków temperatur na cpu? jak widać na screenie...

źródło: temp cpu

Pobierz
  • 4
  • 0
@Mystoo: a tutaj pomiar napięcia na cpu. jak widać żadnych nagłych skoków napięć które by się pokrywały ze skokami temperatury nie ma. nawet jak ustawiłem napięcia, zegary czy obroty wiatraka na sztywno to i tak nic to nie dało i skoki nadal występowały zarówno w grach, benchmarkach, przeglądaniu internetu jak i przy zwykłym wyświetlaniu pulpitu. martwi mnie to trochę. nigdy się z takim czymś nie spotkałem.
Mystoo - @Mystoo: a tutaj pomiar napięcia na cpu. jak widać żadnych nagłych skoków na...

źródło: napięcia cpu

Pobierz
  • 0
@10129: czy to częste zjawisko? dziwne, bo ani mój starszy pc, ani pc mojej siostry nie mają takich skoków, ale może to wina tego, że teraz mam słabsze chłodzenie.
@Mystoo: nie prowadzę statystyk. ale nawet jak popatrzysz na wykresy z testów z czasów intela 6 gen to też jest skokowo zależnie od testu.

normalne pewnie. tym bardziej na ryzenach, procesy w tle ciągle coś robią tak samo w grze ciągle się zmienia obciażenie.

jak procesor boostuje i ma małe rdzenie to się szybko nagrzewa przy małych różnicach obciążenia

nie wiem po co marnujesz czas na to w zasadzie. nie wybuchnie
10129 - @Mystoo: nie prowadzę statystyk. ale nawet jak popatrzysz na wykresy z testów...

źródło: cpu-heat-generation-graph-new

Pobierz